wtorek, 18 września 2012

,,Marzenie kłopotka. Pomysły kotka Kłopotka" Monika Witt - recenzja


Wydawnictwo: Sztuka i Wiedza
Data wydania: 2012
Format : Książka
Ilość stron: 24
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf


Monika Witt jest autorką opowiadań dla dzieci w wieku przedszkolnym. Kolejnym jej dziełem wartym uwagi jest ,,Żabka Chlapka"

Kotek Kłopotek pewnego dnia obejrzał w telewizji program,  w którym pokazywali pięknego białego kota. Od tej pory chciał się do niego upodobnić. Wziął wylał na siebie wiaderko z farbą, lecz i to nie pomogło, a potem czekała go długa nieprzyjemna kąpiel. Następnie postanowił wytarzać się w mleku, jak zasugerowali mu koledzy. Jak można się domyślić również i to okazało się daremne. Czy Kłopotek da za wygraną? Czy zrozumie, że szary jest bardzo ładny?

Książka opowiada o braku akceptacji, która dotyka każdego z nas. Jest przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym i ich rodziców. Ważne jest, aby samemu siebie zaakceptować. Gdy tak się nie stanie wszystkie trudy naszych przyjaciół będą nadaremne.

Kotek w końcu zrozumiał, że jego szary kolor jest bardzo ładny i nie musi czynić żadnych działań, aby to zmienić. Jego koledzy, osioł i wróbelek, też byli tego samego koloru i jak najbardziej to akceptowali.

Książka nie jest zwykłą książeczką dla dzieci, zawiera w sobie pewien morał, który jest tak potrzebny młodym ludziom.

Moja ocena : 10/10


Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu2 komentarze: