wtorek, 28 sierpnia 2012

,,Dziewczyna z aniołem" Agnieszka Krawczyk - recenzja

Wydawnictwo: Sol
Data wydania: 2012
Format : Książka
Ilość stron: 286
Półka: posiadam
Do kupienia: Merlin, Gandalf , Matras

Narrator opowiada historię z perpektywy lat. Wydarzyła się ona, kiedy miał 16 lat. Chodził wówczas do szkoły dla chłopców, niedaleko znajdowała się taka sama szkoła, wyłącznie jednak dla dziewcząt. Dyrektor postanowił zorganizować przedstawienie, w którym mieli wziąć uczniowie obu szkół. Filip zakochał się w Iwonie. Ona jednak chodziła z Adamem i nie zwracała na niego najmniejszej uwagi. Zdesperowany chłopak zaczął nawet udzielać korepetycji siostrze ukochanej, aby za wszelką cenę być bliżej niej. Filip przyjaźnił się z Adamem i Leonem, którego ojciec był lekarzem, interesował się też zwłokami zmarłych. Adam i Leon włamywali się do domów. Zabierali nową rzecz, a zostawiali łup, który nabyli w poprzednim mieszkaniu. Najpierw włamali się do doktora Gruszewskiego, następnie do Filipa, a na końcu do domu Iwony. Z tych domów wykradli rzeczy, które łączyły ze sobą trzech ojców, którzy wspólnie przebywali na wojnie. W wyniku nieszczęśliwego splotu wydarzeń Iwona zostaje zamordowana, a obrazek z wojny ginie. Niespodziewanie Leon z rodziną również się wyprowadził. Czy to on jest zabójcą dziewczyny? Czy policja słusznie podejrzewa mężczyznę, który rzekomo zabił z zemsty? Czy doktor Gruszewski pozna prawdę? Czy zabójcę spotka sprawiedliwość?


Pierwszy raz spotkałam się z twórczością Agnieszki Krawczyk, ale muszę przyznać, że od samego początku bardzo spodobała mi się jej najnowsza powieść. Plusem jest to, że akcja jest zaskakująca, a każdy rozdział jest odziany rąbkiem tajemnicy. ,,Dziewczyna z aniołem to lekki kryminał, który lekko się czyta.

Moja ocena: 9,5/10


Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu Recenzja ukazała się także na Merlin.pl i Empik.com

3 komentarze:

  1. Krminal nie jest moim ulubionym gatunkiem tym tytułem mnie jednak zainteresowalas. Z chęcią siegnę po tą pozycję.

    OdpowiedzUsuń
  2. Lubię takie lżejsze kryminały, idealne do czytania w wakacje! Ostatnio zachwycił mnie "Prokurator" Pauliny Świst. Ciekawe połączenie kryminału i romansu, na dodatek bardzo szybko się czyta, polecam :D

    OdpowiedzUsuń