poniedziałek, 17 września 2012

,,Piłka w grze! Drużyna" Katarzyna Wojtas - recenzja


Wydawnictwo: Sztuka i Wiedza
Data wydania: 2012
Format : Książka
Ilość stron: 36
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf
Katarzyna Wojtas jest autorką książek dla dzieci. Jej inne pozycje to ,,Nieprawdziwy świat" i ,,Wirtualny nieprzyjaciel".

Kacper jest początkującym piłkarzem, który śpieszy się na mecz. Jest bardzo podekscytowany, chce wygrać. Jest kapitanem drużyny. Czuje, że coś uwiera go w lewym bucie, lecz nie przejmuje się tym. Za wszelką cenę chce wejść na boisko i zwyciężyć. Słabnie, ma coraz mniej siły. Wszyscy są tym zdumieni, przecież był najlepszy. W drugiej połowie gry trener zdejmuje go z boiska. Jak na to zareaguje? Czy weźmie udział w innych meczasz? Czy się podda?


Książka, jak najbardziej jest pozycją dziecięcą, która opowiada o realiach naszych czasów. Kacper to tak naprawdę każdy z nas. Wszyscy chcą w pewien sposób wygrać i być najlepszymi w tym, co robią.

Kacper jest bardzo ambitnym dzieckiem, które za wszelką cenę chce wygrać, nie przyjmuje do siebie wiadomości, że czasem trzeba też przegrać. Mimo porażki, jaką był pierwszy mecz nie poddaje się i nie rezygnuje z funkcji kapitana drużyny. Książeczka pokazuje też,  że nasze kłamstwa szybko wyjdą na jaw, a wtedy będzie nam głupio. Nie ma sensu też być za bardzo zaciętym, gdyż wtedy działamy też na swoją niekorzyść.

Opowiadanie nadaje się już do kilkuletnich dzieci. Pomimo swojej niewielkiej długości zawiera w sobie wiele prawdziwych treści, o których należy pamiętać przez całe życie.

Urozmaiceniem tego są także kolorowe obrazki, dzięki którym możemy lepiej wyobrazić sobie dany moment i rozwinąć swoją wyobraźnię.

Moja ocena : 10/10

Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwuBrak komentarzy:

Prześlij komentarz