poniedziałek, 17 września 2012

,,Żabka Chlapka" Monika Witt - recenzja


Wydawnictwo: Sztuka i Wiedza
Data wydania: 2012
Format : Książka
Ilość stron: 20
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf


Monika Witt to autorka bajek dla dzieci w wieku przedszkolnym i ich rodziców. Jej dzieło godne polecenia to także ,,Marzenie kłopotka. Pomysły kotka Kłopotka".

Żabka Chlapka nie miała przyjaciół, gdyż żadne ze zwierząt jej nie odpowiadało. Przeszkadzało jej, że są jaszczurki. Nie była zadowlona z tego, żę ważka ma takie brzydkie skrzydła. Nikt jej nie lubił, a inne żabki nazywały ją Żabką Chlapką. Nie zwracała uwagi na swoje zachowanie, gdyż nikt nie zwrócił jej na to uwagi. Pewnego dnia okazało się, że poluje bocian, wszyscy się schowali. Przez to, że bohaterka się odezwała bocian schwycił ją w swój dziób i chciał zjeść. Jak potoczą się jej dalsze losy? Czy straci życie? Czy zrozumie, co robiła źle?

Książeczka naprawdę wiele nas uczy. Najważniejszym aspektem jest wypowiadaie dwóch słów: przepraszam i dziękuję. Są tak małe, a tak wiele znaczą.

Jedna jaszczurka uwierzyła w przemianę Żabki Chlapki. Dzięki jej interwencji przeżyła w dziobie bociana. Od tamtej pory stała się inna. Zaczęła cieszyć się wraz ze swoimi przyjaciółmi. Od tej pory już nikt nie nazywał jej Chlapką przez to, że mówiła za dużo, niż powinna.

,,Żabka Chlapka" jest przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym i ich rodziców, choć myślę, że wielu z nas mogłoby się z niej wiele nauczyć.

Moja ocena : 10/10


Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwuBrak komentarzy:

Prześlij komentarz