niedziela, 11 listopada 2012

,,Przenośne drzwi" Tom Holt - recenzja

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2019
Format : Książka
Ilość stron: 318
Półka: posiadam
Do kupienia: GandalfMerlin

Tom Holt to brytyjski powieściopisarz, autor powieści fantastycznych oraz historycznych. Jest autorem ponad 20 humorystycznych powieści fantastycznych. W Polsce do 2009 roku opublikowano jedną z nich, The Portable Door (Przenośne drzwi), zaś wydawnictwo Bellona wydało jedną z jego pięciu powieści historycznych, Song for Nero (Pieśn dla Nerona). Oprócz tego opowiadanie Holta Skażenie nadprzyrodzone weszło w skład antologii Wielka księga opowieści o czarodziejach Tom. 1.

Paul udał się na rozmowę kwalifikacyjną, jednak nie wiedział nawet, w czym specjalizuje się dana firma. Wysłał mnóstwo CV i tylko oni się do niego odezwali. Postanowił więc spróbować. Był pewny, że go nie przyjmą. Na korytarzu znajdowało się około 10 osób. Gdy wszedł do gabinetu zadawane mu pytania okazywały się niedorzeczne, zupełnie niezwiązane z pracą. Na korytarzu była też jedna dziewczyna, Sophie, której rodzice kazali iść na rozmowę. Wolała zrobić to, niż zaś wysłuchiwać, że ich nie posłuchała. Ona także nie sądziła, że zostanie zatrudniona. Na rozmowie kwalifikacyjnej też nie poszło jej rewelacyjnie. Jakie było ich zdziwienie, gdy kilka dni później spotkali się w biurze, jako nowi pracownicy firmy...

Książka to niewątpliwie fantastyka, jednak nie najlepsza. Czytałam lepsze książki z tego gatunku. Tą książkę nabyłam w sumie przez przypadek. Akurat odbywała się promocjana stronie wydawnictwa, więc postanowiłam dokonać zakupu. Skusiła mnie niecodzienna okładka, jednak treść nie jest adekwatna do reszty.

Język jest zrozumiały, książkę może nie czyta się rewelacyjnie szybko, ale ma w sobie coś, co sprawia, że nie sposób ją odłożyć. Mi jej czytanie po jakimś czasie już się znudziło, jednak z trudem dobrnęłam do końca.

Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością tego autora, jednak nie jestem przekonana, czy sięgnę po więcej. Nie sądzę.

Sama nie wiem, komu mogłabym polecić ,,Przenośne dzrwi". Opinię o tej książce są różne, najczęściej ocenaina jest jako średnia. Pozostawię czytelnikowi możliwość wyboru, czy chce sięgnąć po tą pozycję.

Moja ocena : 6/10

2 komentarze: