Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

niedziela, 16 grudnia 2012

,,Złe towarzystwo" John Verdon - recenzja

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2012
Format : Książka
Ilość stron: 624
Półka: posiadam
Do kupienia: GandalfMerlin, Matras

John Verdon po zakończeniu błyskotliwej kariery w branży reklamowej porzucił Manhattan. Teraz, podobnie jak jego bohater, mieszka z żoną na wsi na północy stanu Nowy Jork. „Wyliczanka" to jego pierwsza książka - od razu po premierze trafiła na listy bestsellerów.


Dave Gurney już kilka lat przebywał na emeryturze, jednak pracował, jako prywatny detektyw w wyjątkowych sytuacjach. Gdy zadzwonił do niego kolega z policji był zdumiony jego telefonem i propozycją, jaką dla niego miał. Panny młode wychodzące za maż za znanego psychiatrę w dniu ślubu były zabijane przez ogrodzika, poprzez odcięcie im głowy. Matka panny młodej była zbulwersowana opieszałością policji i postanowiła zatrudnić prywatnego detektywa. Czy Dave Gurney podejmie się rozwiązania zagadki?

Książka to dobry kryminał, przy którym można miło spędzić czas. Na początku nie za bardzo mnie zachwycił, jednak z każdą kolejną stroną coraz bardziej mi się podobał. Akcja toczyła się dość szybko, fabuła ciekawa, nietuzinkowa. Dotąd nie spotkałam się jeszcze z odcinaniem głów ofiarom. Wszystkie zamordowane pochodziły z wysokich kręgów towarzyskich.

Język utworu jest prosty, zrozumiały, książkę czyta się w miarę szybko i z wielką przyjemnością. Bardzo lubię dobre kryminały i powieść Johna Verdena niewątpliwie do nich należała. Dobrym zabiegiem było ukazanie osób z wysokich kręgów towarzyskich, bardzo mi się to podobało. Fabuła także była ciekawa.

Detektyw Dave Gurney na początku nie był zachwycony podjęciem się tego zadania. Był już na emeryturze i nie chciał angażować się w nowe poszukiwania. Czy w końcu się na to zdecydował?

John Verden to wspaniały nowojorski pisarz, którego styl pisarski bardzo mi się spodobał. Gdy tylko będę miała okazję z wielką chęcią sięgnę po jego kolejną pozycję.

,,Złe towarzystwo" to doskonały kryminał godny polecenia miłośnikom dobrych książek z dreszczykiem.

Moja ocena : 8/10

Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu 


6 komentarzy:

  1. Już kilka razy zamierzałam kupić tę książkę, ale zawsze jakoś odkładałam na półkę. Muszę w końcu przestać to robić ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dobry kryminał zawsze się przyda. Zwłaszcza, że ten, przy którym teraz siedzę, jakoś niespecjalnie mi podchodzi.

    OdpowiedzUsuń