Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

środa, 10 kwietnia 2013

,,Prowincja pełna smaków” Katarzyna Enerlich

Wydawnictwo: MG
Data wydania: 2013
Format : Książka
Ilość stron: 300
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf, Merlin, Matras

Katarzyna Enerlich to autorka, o której z pewnością słyszało wielu z nas. Niektórzy zapewne mieli także przyjemność zapoznać się z twórczością tej pisarki. Przyznam, że zwlekałam z rozpoczęciem ,,Prowincji pełnej smaków” , 4 tomu z życia Ludmiły. Czy jednak moje obawy były uzasadnione? Czy może wręcz odwrotnie? Przekonajcie się sami!

Ludmiła była już dojrzałą kobietą, jej córka Zosia chodziła już do przedszkola. Mieszkały na prowincji, miejscu, gdzie można zachwycić się łonem natury i przepięknym krajobrazem. Bohaterka dążyła do pojednania się z byłym mężem, czy jej się to udało?

Już sama nazwa wprowadza nas w klimat smaków, zapachów, wibracji kuchennych. Ja, jako miłośniczka gotowania, tym chętniej zagłębiłam się w lekturę. Bardzo ucieszyłam się, gdy odkryłam w niej przepisy na przeróżne dania. Moja chęć do kucharzenia jeszcze bardziej wzrosła. Z pewnością kiedyś wypróbuję jakiś z przepisów autorki!

Polska prowincja, czy można odnaleźć w niej coś wspaniałego, magicznego? Owszem! Najlepiej żyć bez telewizora, odciąć się od nowinek technicznych i zachwycać się pięknem natury. Sama prowadzę mały ogródek, gdzie bardzo lubię spędzać czas.

W książce nie zabrakło także opisów miejsca zamieszkania bohaterów i historii Mrągowa. Muszę przyznać, że część historyczna nie za bardzo mnie zachwyciła, jednak miłośnikom historii z pewnością się spodoba.
Na uwagę zasługuję także piękne fotografie zamieszczane co kilka rozdziałów.

O autorce słyszałam już wiele dobrego, dlatego skusiłam się na tą pozycję. Autorka zadebiutowała w wieku 12 lat artykułem o Mrągowie.

Serię zaczęłam czytać od końca, jednak mam już w domu ,,Prowincję pełną słońca”, którą także niebawem przeczytam, mam nadzieję, że będzie warto!

,,Prowincja pełna smaków” to ostatnia część serii, jaka ukazała się do tej pory, o Ludmile i jej córce Zosi. Polecam ją miłośnikom dobrych smaków, spędzania czasu na łonie natury, a także tym, którzy interesują się historią. Każdy z Was znajdzie w niej coś dla siebie!

Moja ocena: 7/10


Za egzemplarz książki dziękuję 
4 komentarze: