wtorek, 23 lipca 2013

,,Trochę większy poniedziałek" Katarzyna Grochola

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2013
Format : Książka
Ilość stron: 302
Półka: posiadam
Do kupienia: Merlin, Gandalf, Wydawnictwo Literackie

Chyba nikomu nie muszę przedstawiać Katarzyny Grocholi. Jej powieści doczekały się ekranizacji – mowa tutaj o ,,Ja Wam pokażę”, czy ,,Nigdy w życiu”, które mnie niezmiernie bawiły podczas ich oglądania. Dotychczas czytałam jeszcze tylko jedną pozycję pisarki ,,Houston, mamy problem”, dlatego, gdy ukazała się najnowsza jej książka nie potrafiłam przejść koło niej obojętnie i tak oto trafiła w moje ręce.

,,Trochę większy poniedziałek” zauroczył mnie już od pierwszych stron.  Dzięki lekkiemu stylowi pisarki powieść czytało mi się wyjątkowo przyjemnie, a strony przelatywały mi błyskawicznie. Zdarzały się rymy, anegdotki, chińskie wróżby, a co najważniejsze w tym wszystkim opowieści z życia Katarzyny Grocholi,  która nie raz i nie dwa, jak każda z nas chciała zrzucić kilka kilogramów, przekonała się, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie, a niektórzy słuchają wybiórczo i potem odwracają kota ogonem.

Będzie bardziej zabawnie i mniej, niemniej każdy z czytelników z pewnością spośród kilkudziesięciu opowiadań znajdzie swoje ulubione. Ja pokochałam wszystkie i już teraz wiem, że z pewnością będę do nich wracała, gdy będzie mi smutno i będę chciała sobie poprawić humor. Katarzyna Grochola pisała z humorem, są to zapiski z różnych zdarzeń z okresu kilku lat. Pierwszy pochodzi z okresu kwiecień-maj 2000, a ostatni z lutego 2007.

Bardzo lubię takie lekkie powieści, które pozwalają się odprężyć, przenieść do innego świata. Które pozwalają spojrzeć na różne sprawy z przymrużeniem oka i przekonać się, że nie tylko nam się to, czy tamto przytrafia. Że są ludzie, którym na nas zależy, a kobieta nie musi być niezależna, bo mężczyzna też może pomóc, a jak nie da rady to sąsiad zawsze chętnie pomoże.

,,Trochę większy poniedziałek” polecam wszystkim miłośnikomtwórczości Katarzyny Grocholi. Z pewnością nie zawiedziecie się, czytając tą pozycję, którą mogą czytać wszyscy w różnym wieku – od nastolatków po panie w dojrzałym wieku.

Moja ocena : 8/10

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję


16 komentarzy:

 1. jak mi kiedy spadnie w ręce taniej to może kupie i przeczytam bo i tak za dużo na ksiązki wydaję :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakoś mnie nie ciągnie do tej książki, raczej nie moja tematyka...

  in-corner-with-book.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam jeszcze żadnej książki autorki. Może kiedyś o tym pomyślę... ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ojej ! Katarzyna świetnie pisze ! uwielbiam jej książki !:)

  OdpowiedzUsuń
 5. A ja uwielbiam książki Grocholi. Na pewno tę również przeczytam.
  Pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. brzmi fajnie :) może przeczytam :) już dawno szykuje się na jakąś książkę tej autorki.


  zapraszam do siebie, recenzjuję w formie youtubowej, może przypadnie Ci do gustu :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytałam jedną pozycję autorki i mi się spodobała, tą też bym z chęcią przeczytała:)

  OdpowiedzUsuń