Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

wtorek, 23 lipca 2013

,,Trochę większy poniedziałek" Katarzyna Grochola

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2013
Format : Książka
Ilość stron: 302
Półka: posiadam
Do kupienia: Merlin, Gandalf, Wydawnictwo Literackie

Chyba nikomu nie muszę przedstawiać Katarzyny Grocholi. Jej powieści doczekały się ekranizacji – mowa tutaj o ,,Ja Wam pokażę”, czy ,,Nigdy w życiu”, które mnie niezmiernie bawiły podczas ich oglądania. Dotychczas czytałam jeszcze tylko jedną pozycję pisarki ,,Houston, mamy problem”, dlatego, gdy ukazała się najnowsza jej książka nie potrafiłam przejść koło niej obojętnie i tak oto trafiła w moje ręce.

,,Trochę większy poniedziałek” zauroczył mnie już od pierwszych stron.  Dzięki lekkiemu stylowi pisarki powieść czytało mi się wyjątkowo przyjemnie, a strony przelatywały mi błyskawicznie. Zdarzały się rymy, anegdotki, chińskie wróżby, a co najważniejsze w tym wszystkim opowieści z życia Katarzyny Grocholi,  która nie raz i nie dwa, jak każda z nas chciała zrzucić kilka kilogramów, przekonała się, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie, a niektórzy słuchają wybiórczo i potem odwracają kota ogonem.

Będzie bardziej zabawnie i mniej, niemniej każdy z czytelników z pewnością spośród kilkudziesięciu opowiadań znajdzie swoje ulubione. Ja pokochałam wszystkie i już teraz wiem, że z pewnością będę do nich wracała, gdy będzie mi smutno i będę chciała sobie poprawić humor. Katarzyna Grochola pisała z humorem, są to zapiski z różnych zdarzeń z okresu kilku lat. Pierwszy pochodzi z okresu kwiecień-maj 2000, a ostatni z lutego 2007.

Bardzo lubię takie lekkie powieści, które pozwalają się odprężyć, przenieść do innego świata. Które pozwalają spojrzeć na różne sprawy z przymrużeniem oka i przekonać się, że nie tylko nam się to, czy tamto przytrafia. Że są ludzie, którym na nas zależy, a kobieta nie musi być niezależna, bo mężczyzna też może pomóc, a jak nie da rady to sąsiad zawsze chętnie pomoże.

,,Trochę większy poniedziałek” polecam wszystkim miłośnikomtwórczości Katarzyny Grocholi. Z pewnością nie zawiedziecie się, czytając tą pozycję, którą mogą czytać wszyscy w różnym wieku – od nastolatków po panie w dojrzałym wieku.

Moja ocena : 8/10

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję


15 komentarzy:

 1. jak mi kiedy spadnie w ręce taniej to może kupie i przeczytam bo i tak za dużo na ksiązki wydaję :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakoś mnie nie ciągnie do tej książki, raczej nie moja tematyka...

  in-corner-with-book.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Ojej ! Katarzyna świetnie pisze ! uwielbiam jej książki !:)

  OdpowiedzUsuń
 4. A ja uwielbiam książki Grocholi. Na pewno tę również przeczytam.
  Pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. brzmi fajnie :) może przeczytam :) już dawno szykuje się na jakąś książkę tej autorki.


  zapraszam do siebie, recenzjuję w formie youtubowej, może przypadnie Ci do gustu :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytałam jedną pozycję autorki i mi się spodobała, tą też bym z chęcią przeczytała:)

  OdpowiedzUsuń