Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

czwartek, 25 lipca 2013

,,Wbrew zasadom" Samantha Young

Wydawnictwo: G+J
Data wydania: 2013
Format : Książka
Ilość stron: 320
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf, Merlin, G+J

Ostatnio tyle nowości pojawia się na rynku, że najchętniej bym przeczytała wszystkie, ale z racji niemożliwości wykonania tego w sposób fizyczny ( kiedy bym gotowała i Was odwiedzała?) zmuszona jestem do wybierania tylko tych najbardziej interesujących mnie tytułów. Tym razem mój wzrok przyciągnęła okładka książki ,,Wbrew zasadom” Samanthy Young wydana przez Wydawnictwo G+J. Spodziewałam się powieści erotycznej, a tymczasem…

Jocelyn Butler miała szczęśliwą kochającą się rodzinę do czasu, gdy skończyła 14 lat. Wówczas w tragicznym wypadku zginęli na miejscu jej ojciec, matka i młodsza siostra Beth. Życie nastolatki przewróciło się o 180 stopni, została jej tylko jej oddana przyjaciółka Dru. Dziewczyna namawiała koleżankę na imprezy, które były suto zakrapiane alkoholem, a często kończyły się też przygodą na jedną noc. Ponad rok po śmierci państwa Butler zginęła także Dru, o jej śmierć przez kolejne 8 lat obwiniała się Jess. Czy faktycznie miała powód?

Główna bohaterka po nocy spędzonej w towarzystwie dwóch nieznajomych mężczyzn postanowiła utrzymywać celibat od 18 roku życia. Z tego też powodu tajemniczy Pan Garnitur w taksówce, jak go nazwała nie przyciągał jej uwagi świadomie, chociaż już od pierwszej chwili bardzo ją pociągał. Jak można się łatwo domyślić tajemniczy nieznajomy okazał się bratem Ellie Carmichael, u której Joss postanowiła wynająć pokój. Za nic jednak nie chciała wdać się w związek ze zobowiązaniami. Wówczas Braden zaproponował jej układ, czysta bliskość fizyczna, czasem jakieś oficjalne wyjście. Czy Jocelyn przystała na jego propozycję? A może zaangażowała się jeszcze bardziej? O tym przekonajcie się sami.

Dzięki lekkiemu stylowi autorki powieść przeczytałam w niespełna dzień z wielką ochotą. Fabuła wciągnęła mnie już od pierwszych stron i ciekawiło mnie, jak potoczą się główne losy Jocelyn i Bradena, nawiasem mówiąc bardzo zazdrosnego o ukochaną.  Samantha Young stworzyła bardzo ciekawe postacie – Bradena, mężczyzny szalejącego za młodymi napalonymi kobietami, z którymi nie chciał mieć emocjonalnie za wiele wspólnego po tragicznym incydencie z przeszłości oraz Joss, kobiety po przejściach, która nie potrafiła uporać się z przeszłością, która wciąż była obecna w podejmowanych przez nią decyzjach mimo upływu lat.

Jak napisała sama pisarka w podziękowania to romans dla dorosłych. W pełni się z tym zgadzam. To nie powieść erotyczna z wyraźnymi opisami stosunków i różnych kombinacji łóżkowych. To świetna powieść z wątkiem erotycznym. Jak zawsze podkreślam lubię, gdy w takich książkach jest jakaś fabuła, a nie luźne fakty z życia seksualnego głównych bohaterów. Tutaj tego nie znajdziecie, Joss prowadzi zwyczajne życie, jak każda z nas. Czy odważy się jednak zaufać mężczyźnie, który okaże się dość władczy?

Z twórczością Samanthy Young,  wielbicielki szkockich powieści spotkałam się po raz pierwszy jednak z pewnością nie ostatni. Jej najnowsza pozycja zauroczyła mnie na tyle, że tym bardziej ucieszyłam się, gdy przeczytałam, że być może powstanie z tego jakaś seria. Bardzo bym sobie tego życzyła.

,,Wbrew zasadom” będzie doskonałą powieścią dla tych, którzy chcą oderwać się od rzeczywistości, poczytać o problemach innych, a także przeżyć niezapomnianą przygodę z Joss i Bradenem.

Moja ocena: 9/10


Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję


5 komentarzy: