Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

poniedziałek, 8 sierpnia 2016

,,Nie czas na miłość" Agnieszka Walczak-Chojecka

Agnieszka Walczak-Chojecka, debiutująca ,,Dziewczyną z Ajutthai" szturmem podbija serca polskich czytelników. Nic więc dziwnego, że i jej najnowsza powieść, pierwszy tom Sagi Bałkańskiej, ,,Nie czas na miłość" stał się już bestsellerem!

Książkę miałam w planach zakupowych, kiedy w okolicach premiery nieoczekiwanie otrzymałam przesyłkę od Autorki. Planowałam szybko ją przeczytać, później jednak były studia, obrona, jeden biwak, przygotowywanie drugiego... Wciąż z tyłu głowy miałam myśl, że to będzie wykwintna lektura, ale jakoś nie mogłam znaleźć czasu. Jak to zwykle bywa, Martyna przygotowała dla mnie dzisiaj tę książkę na podróż i... przepadłam. Przeczytałam ją praktycznie jednym ciągiem i muszę przyznać, że Agnieszka Walczak-Chojecka wspięła się na szczyt literackich umiejętności! Tak dobrej książki nie czytałam już dawno.

Pisarka poniekąd związana z Bałkanami (5 lat spędziła w Belgradzie) w końcu postanowiła oddać realia, panujące na tamtych terenach. Nie jest to jednak reportaż, przedstawiający suche fakty. To przepiękna historia miłości Chorwatki Jasminy, 24-letniej studentki Akademii Sztuk Scenicznych oraz Serba Dragana, posiadającego polskie korzenie. To uczucie praktycznie nie miało prawa się pojawić. Przecież już przed wybuchem wojny ojciec dziewczyny nie tolerował potencjalnego przyszłego zięcia. Przeczuwał, że mogą być kłopoty. Jak to jednak bywa, serce nie sługa, a młodzi bohaterowie nie bacząc na trudny czas postanawiają się do siebie zbliżyć. Nie wszystkim jednak ten pomysł się podoba...

Czytałam wszystkie książki autorstwa Agnieszki Walczak-Chojeckiej i muszę przyznać, że ,,Nie czas na miłość" zupełnie wyłamuje się ze schematów, do których zdążyłam już wcześniej przywyknąć. W jednym z ostatnich wywiadów pisarka zaznaczyła, że jej tata, Grzegorz Walczak, zaznaczył, że to nie jest typowo kobieca literatura i ja się z tym zgadzam. To coś o wiele głębszego, doskonalszego. To nie jest kolejne zwykłe czytadło, w którym bohaterowie muszą zmagać się ze swoimi uczuciami, wojną, niepewnym czasem. To doskonały wstęp do Sagi Bałkańskiej, której drugiego tomu będę wyczekiwać z ogromną niecierpliwością.

Za książkę dziękuję Autorce i wydawnictwu Filia


3 komentarze:

 1. Planuję przeczytać:)
  Zapraszam też na mojego bloga,od dzisiaj zaczynam!
  http://stronadnia.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta książka z całego dorobku pisarki najbardziej mnie interesuje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Historia brzmi ciekawie, ale o wiele bardziej zainteresowała mnie okładka - jest niesamowita! ;)
  Pozdrawiam,
  Amanda Says

  OdpowiedzUsuń