Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

poniedziałek, 27 marca 2017

,,Magia olewania" Sarah Knight

,,Magia olewania" to zaraz po ,,Magii sprzątania" kolejna poradnikowa pozycja wydana przez wydawnictwo Muza. O ile ta druga mnie nie interesowała, postanowiłam skusić się na książkę, która miała mi zdradzić, jak przestać wykonywać czynności, które nie sprawiają nam radości.


W ostatnim czasie doszłam do wniosku, że, niestety. nie jestem w stanie zająć się wszystkim w ciągu kilku godzin, które chciałabym poświęcić na pracę. Okazywało się, że tak naprawdę marnowałam czas, wykonując czynności, które do mnie nie należały. Byłam coraz bardziej rozdrażniona, zniechęcona i właśnie wtedy okazało się, że na rynku pojawiła się ,,Magia olewania". Pomyślałam, że to coś idealnego dla mnie. Jak przestać mieć wyrzuty sumienia, wykonując swoją pracę, a jednocześnie znajdując czas na odpoczynek.

Korzystając z wolniejszego popołudnia postanowiłam poznać tajniki olewania spisane przez Sarah Knight. Muszę przyznać, że jeszcze kilka lat temu lubiłam zapoznawać się z typowymi poradnikami, później nieco mi przeszło, by w ostatnim czasie znów wrócić do takiej formy przekazu. Autorka pokazuje, że tak naprawdę olewanie musimy podzielić na dwa etapy - znaleźć coś, co nie sprawia nam satysfakcji, a następnie w miarę możliwości wyeliminować to z naszego życia. Nie lubisz sztywnych przyjęć w sukniach balowych? Powiedz to. Nie sprawia ci radości telekonferencja? Powiedz, że masz w tym czasie inne ważne plany.

Muszę przyznać, że sama mam problem z tym, żeby odmówić. Boję się, że wyjdę na leniwą, niekompetentną osobę, która najnormalniej w świecie miga się od swoich obowiązków. Tak naprawdę z naszego życia bez większej szkody możemy wyeliminować czynności, których naprawdę nie musimy wykonywać, a zgadzamy się na to jedynie z grzeczności. Sarah Knight przygotowała kilka podrozdziałów, po każdym mamy czas na wpisanie tego, czym już nie chcielibyśmy się zajmować oraz co w zamian tego zyskamy. Sama nie wiem, co o niej sądzić. Z jednej strony, treść sama w sobie jest interesująca, jednak mam wrażenie, że korekta z redakcją bardzo pobieżnie przejrzały ją pod względem stylistyczno-interpunkcyjnym.

Za książkę dziękuję Wydawnictwu Muza


2 komentarze:

  1. Zupełnie nie kręcą mnie takie książki, a jeśli do tego kuleje jeszcze strona stylistyczna, to już w ogóle mogę taką lekturę skreślić.

    OdpowiedzUsuń
  2. Szkoda, że korekta nie bardzo się przyłożyła do swojego zadania.

    OdpowiedzUsuń