środa, 19 grudnia 2018

,,Świąteczny list" Elyse Douglas

Odrobina magii w tym przedświątecznym okresie jest bardzo wskazana. ,,Świąteczny list" to udany bestseller wydawnictwa Kobiecego. 


Książki o przenoszeniu się w czasie zazwyczaj dotyczą książek fantastycznych. Elyse Douglas tym razem pokusiła się o ten zabieg w powieści obyczajowo-świątecznej, od której naprawdę trudno się oderwać. Poznajemy główną bohaterkę, która trafia do likwidowanego sklepu Miniony Czas. To własnie tam wśród innych staroci trafia na lampion z wetkniętym do niego listem, adresowanym do osoby o takim samym nazwisku, jak ona. Czuje, że za tym kryje się coś niecodziennego. W najśmielszych snach nawet nie przypuszcza, jak to wydarzenie odmieni jej życie.

W tej powieści akurat jest dość mało świątecznego wątku, jednak bardzo fajnie został wykorzystany motyw podróży w czasie. Główna bohaterka nie przypuszczała, że takie coś może jej się przydarzyć. Elyse Douglas bardzo dokładnie opisuje realia panujące w XIX wieku. Dzięki jej plastycznym opisom czujemy, jak byśmy razem z bohaterami tam byli.

,,Świąteczny list" to powieść, którą czyta się naprawdę bardzo szybko. Jest magiczna, ponadczasowa. Pokazuje, że prawdziwą miłość możemy znaleźć wszędzie, a czasem jedna decyzja podjęta w przeszłości może diametralnie odmienić naszą całą przyszłość, a jednocześnie teraźniejszość.

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję księgarni Tania Książka.

2 komentarze: