Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

niedziela, 18 września 2022

,,Byłam katolickim księdzem" Tomasz Maćkowiak

 ,,Byłam katolickim księdzem" Tomasza Maćkowiaka to pozycja, która porusza nietypową tematykę.

Zapoznawanie się z nietypowym pod względem treści reportażem zawsze okazuje się dla mnie nadzwyczaj interesujące. Z tego też powodu już w zapowiedziach zwróciłam uwagę na lekturę pt. ,,Byłam katolickim księdzem" Tomasza Maćkowiaka, która porusza temat święceń, które otrzymała kobieta. Reportaż jest tym bardziej ciekawa z tego względu, iż jest to jedyna znana kobieta, której nazwisko poznał świat. Polscy czytelnicy mogą bliżej przyjrzeć się tej historii. 

Już na samym początku warto wspomnieć o tym, iż treść zawarta w tym wydaniu nie jest żadną prowokacja. Jest to książka o kobiecie, która została wyświęcona w Czechach. To właśnie dotyczy Ludmily Javorowej. Do tej sytuacji doszło za sprawą tego, że obawiano się, iż męscy księża nie będą mogli już dłużej sprawować swojej posługi. W związku z tym Ludmila Javorova jako jedna z kobiet otrzymała święcenia na księdza.

,,Byłam katolickim księdzem" Tomasza Maćkowiaka napisana jest w męskiej narracji jednoosobowej. Dzięki podzieleniu treści na dość sporą liczbę rozdziałów fabuła staje się jeszcze przystępniejsza w odbiorze. Na pewno nietuzinkowy jest także temat tego wydania. Wychodzę jednak z założenia, że nie można zamykać się również czytelniczo na trudniejszą tematykę i warto jest zapoznać się z tym reportażem. 

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję Wydawnictwu Znak.12 komentarzy:

 1. Bardzo mocno zainteresował mnie ten reportaż.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam ten reportaż. Spodziewałam się po nim więcej, ale ogólnie był ciekawy i warto po niego sięgnąć.

  OdpowiedzUsuń
 3. Brzmi całkiem ciekawie, lubię od czasu do czasu sięgać po takie reportaże

  OdpowiedzUsuń
 4. To nie lektura dla mnie, jakoś nie lubię takich tematów, bo są drażliwe.

  OdpowiedzUsuń
 5. Doprawdy jest to niesłychana historia, ktorą chętnie bym poznała bliżej. Lubię reportaże.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem zainteresowana tą książką.

  OdpowiedzUsuń
 7. Trochę już słyszałam o tej książce, ale jeszcze nie zdecydowałam czy po nią sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 8. Widziałam ten reportaż w zapowiedziach i mam zamiar go przeczytać. To bardzo ciekawy temat. Tym bardziej, że prawdziwy.

  OdpowiedzUsuń
 9. Widziałam już u kilku osób tę pozycję w recenzjach. Nie moje klimaty, ale trzeba przyznać, że tytuł chwytliwy

  OdpowiedzUsuń
 10. O! Nawet nie wiedziałam, że w Czechach wyświęcili kobietę na katolickiego księdza! Ale tytuł sugeruje, że była, ale już nie jest tym księdzem. Hm... no, czuję, że chętnie poznałabym tę historię.

  OdpowiedzUsuń
 11. To na pewno bardzo ciekawy reportaż.

  OdpowiedzUsuń
 12. Myślę, że to ciekawy temat, który może zaleźć za skórę osobą konserwatywnym.

  OdpowiedzUsuń