Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

środa, 15 sierpnia 2012

,,Zawiadowca śmierci" Berndt Rieger - recenzja

Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 2009
Format : Książka
Ilość stron: 244
Półka: z biblioteki
Do kupienia: Merlin, Gandalf, Matras

Głównym bohaterem książki staje się Franz Novak, a tłem dla wydarzeń jest jego życie. Był on socjalistą, pracował w drukarni. Jednak to nie wszystkie dane z jego życia. Był odpowiedzialny za zagładę Żydów - ich transport na śmierć, bez jedzenia, picia. Po drodze wielu z nich umierało. Tych, którym udało się przeżyć - zabijano. Po wojnie mężczyzna pracuje w drukarni, przychodzi po niego policja. Nie jest zdziwiony, w jakim celu są. Idzie dobrowolnie. Czy Franz Novak zostanie ukarany za swoje czyny? Czy spotka go zasłużona kara?


Książka jest raczej z typu biografii, choć nie do końca. Ukazane przez autora fakty dotyczą Franza Novaka lub ludzi  zjego najbliższego otoczenia. Dokładnie nie wiadomo, które z tych faktów są prawdziwe, gdyż nie wszystkie udało się udowodnić. Książka niewątpliwie jest wstrząsająca zważywszy na fakt zabijania Żydów, choć pojawiają się tam fakty powszechnie znane - zabijanie ludzi w komorach gazowych. Książka jest napisana językiem zrozumiałym, czyta się ją bardzo szybko. Jeżeli kogoś interesuje temat zagłady Żydów - serdecznie polecam !

Moja ocena : 9/10

2 komentarze:

  1. Na przyszłość - fakty mają to do siebie, że są prawdziwe. Jak nie są prawdziwe, to nie są faktami, tylko na przykład przypuszczeniami lub teoriami. Jeśli chcesz pisać recenzje, powinnaś uczyć się używania słów zgodnie z ich znaczeniem :)

    Nie piszę tego złośliwie, tylko żeby Ci pomóc pisać lepiej :)

    OdpowiedzUsuń