Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

poniedziałek, 10 września 2012

,,Mamie na ratunek.Usypianie dziecka" Cynthia MacGregor - recenzja


Wydawnictwo: Sensus
Data wydania: 2010
Format : Książka
Ilość stron: 224
Półka: posiadam
Do kupienia: GandalfMerlin, Sensus


Od zawsze interesowało mnie, jak to jest z tym spaniem u dzieci. Czytając Blogi Mam czytałam o tym, jak uśpić Maleństwo. Dlatego,gdy dzięki uprzejmości Pani Justyny z wydawnictwa SENSUS otrzymałam książkę ,,Mamie na ratunek. Usypianie dziecka" byłam zachwycona. I mój zachwyt okazał się słuszny. Wiadomo, z książkami różnie bywa. Jedne czyta się z zapartym tchem, inne nie co mozolniej. Ta książka jest inna, jedyna w swoim rodzaju. Mimo, że nie jestem Mamą pomogła mi spojrzeć na wiele spraw zupełnie pod innym kątem. Poradnik podzielony jest na rozdziały i podrozdziały. Jak zaznacza sama autorka można czytać całościowo, można też wyrywkowo. Dzieci w wieku tygodnia powinny przesypiać ok. 16 h dziennie. Z czasem ten czas się skraca i tak w wieku 1,5 roku powinien on już wynosić ok. 13,5h na dobę. Takie maleństwa nie mają jeszcze zbyt wiele melatoniny - hormonu odpowiedzialnego za sen, dlatego nie rozumieją, że w nocy należy spać. Autorka poleca, aby kłaść zawsze dziecko o tej samej porze. Przed snem nie bawić się zbyt rozrywkowo, aby nie pobudzać jeszcze bardziej dziecka. Dobrze jest, aby zachować stałe ryruały. Nie powinno się też spać z dzieckiem razem ani kłaść go na blat, gdzie wokół dzieje się życie towarzyskie. Dziecko bowiem w ten sposób nie nauczy się zasypiać samodzielnie. Dobrym rozwiązaniem jest śpiewanie dziecku ( nawet jeśli nie mamy dobrego głosu ) lub też opowiadanie tego, co się zdarzyło w ciągu dnia. Ważne jest, aby nasz ton głosu był subtelny, gdyż nasza pociecha to wyczuwa ! Możemy być obok, położyć dziecku jakiś skrawek materiału, który pachnie nami i wtedy też będzie mu prościej zasnąć. Niektóre Dzieci lubią być owijane w pieluszkę, wówczas czują się, jak w brzuchu Mamy.

Książka jak najbardziej przypadła mi do gustu. Powinna spodobać się obecnym Mamom, jak i również tym, którzy planują powiększenie rodziny. Autorka pisze w bardzo przystępny sposób, bardzo szybko się to czyta. Czytając odczuwa się wrażenie, jakby ten poradnik był napisany specjalnie dla Nas ;) Są też takie działy, jak urządzenie pokoju dziecięcego, jak stworzyć warunki odpowiednie dla snu, jak zaradzić, gdy Dziecko nie chce spać. Polecam gorąco !

Moja ocena : 10/10

Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz