Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

poniedziałek, 17 września 2012

,,Wino z Malwiną" Magdalena Kordel - recenzja


Wydawnictwo: SOL
Data wydania: 2012
Format : Książka
Ilość stron: 336
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf, Merlin, Matras


Magdalena Kordel to autorka takich powieści, jak ,,48 tygodni", czy książek o pięknej miejscowości Malownicze, znajdującej się na Dolnym Śląsku.  Do tej serii zaliczają się : ,,Uroczysko" , ,,Sezon na cuda" , ,,Okno z widokiem" i najnowsza powieść Pani Magdaleny ,,Wino z Malwiną" .  Zapraszam na stronę : http://magdalenakordel.blogspot.com, gdzie można zobaczyć, jakie pozycje powstaną niedługo.

Bohaterką staje się Maja Woroniecka, matka dojrzewającej Maji, a zarazem właścicielka pensjonatu ,,Uroczysko" w zakątku Malownicze. Jest to bardzo mała mieścina, gdzie każdy wszystko wie o mieszkańcach. Nic więc dziwnego, że gdy w obiegu pojawiła się plotka o Niemce, która chce odebrać ludziom ziemię wszyscy malowniczanie się przerazili. Najwięcej do powiedzenia miała właścicielka sklepu mięsnego, Kraśniakowa, która potem stała się sojuszniczką Niemki nie Niemki, jak mieszkańcy zaczęli nazywać Malwinę Florek, dla której tylko Maja okazała się przychylna. Jednak jej dziwne zachowanie, odnośnie chęci nabycia rzekomego majątku po dziadkach zaciekawiło też Jagodę, przyjaciółkę właścicielki ,,Uroczyska", spodziewającą się dziecka i jej narzeczonego Florka. Malwina, jak się okazuje miała również sprecyzowane plany odnośnie wykorzystania zakupionej południowej części stoku - będzie to miało związek z tytułem powieści. Niespodziewanie w Malowniczym pojawia się też Bronek, który według opowiadać stałego gościa pensjonatu, Pana Piotra jest bardzo chory i potrzebuje pieszych wędrówek, szczególnie z Malwiną, która akurat zdążyła zaręczyć się z weterynarzem, Czarkiem. Czy to prawda, czy może pomysł na wyswatanie dwojga ludzi? Kim okaże się tajemnicza ciotka Rozalia, która, jak podejrzewa na początku Maja, uciekła z domu opieki dla starców? Jaką rolę w tym całym zamieszaniu odegra Luśka, pani weterynarz?

,,Wino z Malwiną" porusza kwestie życia małomiasteczkowego, wręcz wiejskiego. Każdy z nas wie, że wieś to miejsce sielankowe, gdzie można odpocząć, są piękne widoki, pasą się zwierzątka i w ogóle to raj na ziemi. Zdajemy sobie też sprawę, że w takich małych społecznościach plotki są na porządku dziennym. Mogą być przyczyną nieporozumienia prawdziwych intencji, jak w tym przypadku stało się z Malwiną Florek. Malowniczanie chcieli uchronić się nawzajem, a tymczasem ich panika okazała się niczym nieuzasadniona.

Książka jest zabawna, fantazyjnie ukazane życie w Malowniczym nadaje się doskonale, jako temat  wieczorej lektury, kiedy po całym dniu pracy nie mamy już na nic siły i ochoty.

Pani Magdalena Kordel stworzyła bardzo barwne postacie. Maja, rozwiedziona matka, która spotyka się z Czarkiem, ale nie jest pewna swych uczuć, czy nieco kontrowersyjna nauczycielka, Janina Jonacka to typy osób, z którymi spotykamy się na codzień. Być może sami jesteśmy w takiej sytuacji i wówczas mamy poczucie, że nie jesteśmy osamotnieni, bo inni również znajdują się w analogicznych momentach życia.

Mimo, że nie czytałam wcześniejszych serii o życiu mieszkańców Malowniczego nie przeszkodziło mi to, abym zagłębiła się w lekturę. Z chęcią jednak sięgnę również po wcześniejsze pozycje twórczości Pani Kordel.

Moja ocena : 9,5/10


Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu Recenzja ukazała się także na Merlin.pl i Empik.com

2 komentarze:

  1. Jeszcze nie czytałam żadnej książki pani Kordel, ale mam zamiar to nadrobić :)
    Wysoka ocena jeszcze bardziej mnie do tego zachęca :)

    OdpowiedzUsuń