Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

poniedziałek, 17 września 2012

,,Tatuaż z motylem" Philip Pullman - recenzja

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2006
Format : Książka
Ilość stron: 176
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf

Philip Pullman to angielski pisarz i wykładowca. Ma dość spory dobytek literacki, jak dotąd napisał kilkanaście książek, które poruszają aspekty moralne, ale i teologiczne.

Chris to 17-letni chłopiec, który postanawia sobie dorobić w wakacje na rower, o którym marzy od dawna. Barry zatrudnia go, jako pomoc przy oświetleniu. W czasie wolnym Chris udaje się nad rzekę, gdzie widzi uciekającą dziewczynę. Dowiaduje się od niej, że ucieka przed trzema mężczyznami. Radzi jej, aby schroniła się w hangarze, a sam stawia czoło napastnikom, którzy szybko rezygnują. Udaje mu się tylko dowiedzieć, że kobieta, którą uratował ma na imię Jenny,a potem musi wracać do pracy. Od tej pory cały czas wypatrywał dziewczyny, aż w końcu mu się to udało. Czy połączy ich trwały związek, pomimo wcześniejszych wspomnień Jenny? O co tak na prawdę chodzi z tatuażem? Czy grozi im niebezpieczeństwo?

,,Tatuaż z motylem" to romans z kryminalnym wątkiem. Tłem dla wydarzeń stają się czasy współczesne. Książka opowiada o wykorzystywaniu seksualnym, ale i o prawdziwej miłości, która połączyła głównych bohaterów. Fabuła porusza także wątek zazdrości.

Niewątpliwym plusem jest wprowadzenie wątku Barrego, który jest poszukiwany przez gangsterów. Kilka lat wcześniej sąd skazał ich na dożywotnie pozbawienie wolności. Niestety, najmłodszy z bandy został uniewinniony i chce się zemścić na mężczyźnie. W tym celu wykorzystuje do swoich planów niczego nieświadomych Chrisa i Jenny.

Utwór jest napisany językiem prostym, zrozumiałym. Jednak dla mnie jest on trochę nużący, akcja nie rozwija się zbyt szybko, jest bardzo przewidywalna. Fabuła jest bardzo utarta, już na początku książki możemy domyślić się, że główni bohaterowie będą razem i że Barremu grozi niebzpieczeństwo.

Jest to powieść raczej młodzieżowa, choć nie wiem, czy ktoś dobrnie do jej końca. Ja miałam z tym wielki problem i po częśći zmuszałam się, aby ją dokończyć.

Moja ocena : 6,5/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz