Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

piątek, 28 września 2012

,,Z tęsknoty za Judy" Anne Cassidy - recenzja


Wydawnictwo: Stentor
Data wydania: 2009
Format : Książka
Ilość stron: 192
Półka: posiadam
Do kupienia: GandalfMerlin
Anne Cassidy to brytyjska pisarka, która wcześniej pracowała, jako nauczycielka. Jej specjalność to kryminały i dreszczowce dla nastolatków. Napisała, aż 8 książek, które należą do tego gatunku. Pisze także opowieści obyczajowe dla młodych czytelników. Autorka zawsze staje po stronie swoich czytelników.

Kim i Judy to dwie nierozłączne siostry. Druga dziewczynka, młodsza o 4 lata, zawsze lubiła być w centrum uwagi. Pewnego razu miała iść z matką na zakupy, podczas, gdy Kim miała udać się do swojej przyjaciółki Teresy ( dziewczynki miały wówczas po 9 lat ), z którą zaplanowały robienie naszyjników. Niestety, w ostatniej chwili zadzwonił ich ojciec i okazało się , że żona jest mu potrzebna w piekarni, ponieważ jedna z pracownic złamała nogę i on musi odwieźć ją do szpitala, bo nie ma innej możliwości . W takim wypadku pięcioletnia Judy musiała iść ze swoją siostrą do Tessy. Na miejscu jednak dziewczynki nie chciały jej słuchać, nie chciały się z nią bawić . W pewnym wypadku gospodyni wymyśliła zabawę w chowanego, Judy ukryła się w koszu na pranie, podczas gdy dziewczynki w najlepsze wykonywały naszyjniki. Gdy mała się o tym przekonała się zdenerwowała i Kim na poprawienie humoru zaproponowała, aby poszły razem wydać 5 funtów, które mama dała w ramach rekompensaty za zmianę planów na wszystkie trzy. Dziewczyny kupiły sobie słodycze i gazety, Judy natomiast chciała balona w kształcie serca, który przewyższał jej część pieniędzy, ale tak długo krzyczała i płakała, aż w końcu siostra uległa, na co przyjaciółka się obraziła i wróciła do domu. Po tym wydarzeniu siostry się pokłóciły i Judy gdzieś poszła, a Kim miała nadzieję, że ochłonie i do niej wróci, nie miała na sobie nawet kurtki, lecz tak się niestety nie stało… Tego listopadowego wieczoru rodzeństwo widziało się po raz ostatni …

Książka opowiada o losach dziewczynki, która zaginęła. Istniało wiele tropów, jednak każdy z nich okazał się niewłaściwy. Gdy rodzina już miała nadzieję na odnalezienie Judy okazywały się one nic niewarte. Już nigdy nie odnaleziono jej żywej. Rozwiązanie jej zaginięcia następuje dopiero na końcu powieści.

Dzieło napisane jest językiem zrozumiałym, prostym. Książkę czyta się bardzo szybko, jest wciągająca. Ja nie mogłam się od niej oderwać.

Anne Cassidy w swoim dziele porusza trudny temat zaginięcia dziewczynki, po której zaginął wszelki ślad. Taka sytuacja może się zdarzyć każdemu z nas, więc te problemy nie są odrealnione, mogą dotyczyć także nas.

Powieść przeznaczona jest dla nastolatków, lecz nie tylko. Myślę, że każdy z nas znajdzie w niej coś dla siebie.

Moja ocena : 9/10

Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu2 komentarze:

  1. Podobała mi się ta książka, przeczytałam ją jednym tchem, choć temat nie był wcale łatwy.

    OdpowiedzUsuń