Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

sobota, 27 października 2012

,, Niewiadomski - zabić prezydenta" Patryk Pleskot - recenzja

Wydawnictwo: Demart
Data wydania: 2012
Format : Książka
Ilość stron: 440
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf, Merlin, Matras

Patryk Pleskot to doktor nauk humanistycznych w zaskresie historii. Obecnie jest pracownikiem Instytutu Pamięci Narodowej. Jest autorem i współautorem ponad 100 artykułów naukowych i popularnonaukowych oraz ponad 10 książek.

Niewiadomski miał plan, aby zabić Piłsudzkiego, który miał zostać przyszłym prezydentem. Tak się jednak nie stało, gdyż mężczyzna nie kandydował. Nowym rządzącym został Narutowicz. Lud nie przyjał go łaskawie, rozpoczęto demonstracje na jego osobę. Uważano, że jest Żydem, choć była to nieprawda. Narutowicz nie mógł odmówić przyjęcia pozycji, nie podejrzewał także, że ludzie tak będą go nienawidzić. Już niedługo po tym, jak zdecydował się przyjąć funkcję zorganizowano sprzeciw mający na celu odwieźć go od podjętej decyzji. Naród dawał wyraźnie do zrozumienia, że nie chcą mieć Żyda prezydenta. Niewiadomski postanowił urządzić zamach na prezydenta. W jaki sposób to zrobił? Czy nic nie stanęło mu na przeszkodzie?

Książka opowiada o prezydencie Narutowiczu i jest bardzo ciekawie napisana. Uwieńczeniem ciekawych wydarzeń historycznych stają się obrazki przybliżające tamten okres. Ponadto każde wydarzenie opatrzone jest datą i godziną, o której się zdarzyło. Dzięki temu możemy śledzić historię krok po kroku.

Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością tego autora, choć napisał już wiele książek. Bardzo spodobał mi się jego sposób pisania i gdy trafię na kolejną książkę nie zawaham się, aby ją przeczytać.

Jak dotąd nie spotkałam się z opisywaniem losów prezydenta. Niektóre fakty znałam tylko z historii, więc tym bardziej cieszę się, że taka książka została napisana.

,, Niewiadomski - zabić prezydenta" to doskonała pozycja dla wszystkich Polaków, którzy chcą lepiej poznać losy prezydenta RP. Spodoba się takżę wszystkim wielbicielom historii.

Moja ocena : 8/10

Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu 


2 komentarze: