Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

sobota, 27 października 2012

,, Mózg incognito. Wojna domowa w Twojej głowie" David Eagleman - recenzja

Wydawnictwo: Carta Blanca
Data wydania: 2012
Format : Książka
Ilość stron: 336
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf, Merlin, Matras
David Eagleman to amerykański neurofizyk. W 2012r. uznano go za jednego z Najbystrzejszych Kreatywnych Facetów. Mężczyzna to autor książek popularnonaukowych i bestsellerowego zbioru opowiadań ,,Sum: Tales from the Afterlives".

Książka poświęcona jest głównie opisowi ludzkiego mózgu. To my decydujemy o tym, co się z nami stanie. Arthur Alberts tylko cudem uniknął pobicia w Afryce z tego powodu,że miał ze sobą magnetofon. Afrykańczycy myśleli, że w ten sposób odbierał im język. Dużą rolę w naszym życiu odgrywa nasza świadomość. Mężczyźni, obserwując kobiety zwracają szczególną uwagę na jej cechy. Każda ma dla nich inne znaczenie. Mózg o tym decyduje, a nie oni sami. Istnieje wiele przykładów w życiu, kiedy możemy zauważyć dominującą rolę mózgu w naszym życiu. Zarówno mózg, jak i świadomość kształtowały się przez wieki. Dlaczego mózg został przyrównany do gazety? Dlaczego autor uważa, że lepiej jest, gdy nasze życie umysłowe przebiega poza kontrolą świadomości?

Książka opowiada o naszym mózgu i świadomości każdego człowieka. Napisana jest językiem zrozumiałym, czytelnym. Dzieło czyta się bardzo szybko, jest dość ciekawie napisane.

Pierwszy raz spotkałam się z twórczością tego pisarza, jednak bardzo spodobał mi się jego sposób pisania. Podanych jest dużo przykładów z życia przeciętnego człowieka, dzięki czemu lepiej możemy zrozumieć opisywaną sytuację.

,,Mózg incognito. Wojna domowa w Twojej głowie" mogę ze szczerym sumieniem polecić wszystkim, którzy chcą bardziej zagłębić się w tą dziedzinę. Ta pozycja na pewno Wam się spodoba.

Moja ocena : 8/10


Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu Carta Blanca13 komentarzy:

 1. Fajnie by było poznać tajniki mózgu.
  Niestety nie znam Davida Eaglemana, ale może kiedyś przypadkowo przeczytam coś z jego utworów. Kto wie...
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawa pozycja, chętnie bym poczytała i stała się bardziej świadoma.

  OdpowiedzUsuń
 3. Madziula, Po prostu kup te książkę. Czyta się ja jak dobrą powieść sensacyjną. I cały czas zaskakuje.

  OdpowiedzUsuń
 4. Też potwierdzam. Świetna lektura ;) A jak ktoś będzie dalej zainteresowany tematem to bardzo polecam też książki Olivera Sacksa, szczególnie "Mężczyzna, który pomylił swoją żonę z kapeluszem".

  OdpowiedzUsuń
 5. Hm... Co do Mężczyzny.... Chyba Stuhr zrobił na jej podstawie egzamin w Akademii Teatralnej...Ale mogłam coś pomylić:|

  OdpowiedzUsuń