Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

poniedziałek, 19 listopada 2012

PRZEDPREMIEROWO ,,Gorączka 1" Dee Shulman - recenzja

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2012
Format : Książka
Ilość stron: 290
Półka: posiadam
Do kupienia: GandalfMerlin 
Dee Shulman od dziecka chciała zostać pisarką. Zaczęła tworzyć w wieku sześciu lat. Skończyła anglistykę na uniwersytecie w Yorku i rozpoczęła studia na wydziale ilustracji w Akademii Sztuk Pięknych Harrow. Napisała i zilustrowała około pięćdziesięciu książek, ale "Gorączka" jest jej pierwszą powieścią dla nastolatków. Najczęściej Dee pisze w swojej pracowni albo w pociągu, a najlepsze pomysły przychodzą jej do głowy podczas zakupów lub w łazience. Obecnie pracuje nad drugim tomem "Gorączki".

,,Zbuntowana dziewczyna z XXI wieku. Nieustraszno rzymski gladiator. Miłość, która jest wieczna."

Ewa od najmłodszych lat sprawiała rodzicom problemy wychowawcze, a właściwie matce, która po śmierci męża postanowiła wyjść ponownie za mąż, za mężczyznę, który miał już syna. Dzieci jednak nigdy się nie polubiły... Dziewczyna od najmłodszych lat fascynowała się łamaniem zabezpieczeń, gdy miała ok. 10 lat zaczęła wagarować. Dwukrotnie spowodowała, że została wyrzucona ze szkoły. Dlatego, gdy poszukała szkołę St Magdalene's dla ludzi takich, jak ona, nie wahała się ani chwili. Problem stanowiło jednak wysokie czesne, które pokryło stypendium.

Równolegle poznajemy Sethosa Leontisa, który wraz ze swoim przyjacielem Matthewem zostaje schwytany w Koryncie i ,,zaprowadzony" do Londinium, gdzie jako gladiator musiał walczyć na śmierć i życie. Podczas jego walki z niezwycieżonym wojownikiem dostrzegł wśród tłumu nieznajomą piękność, w której zakochuje się od pierwszego wejrzenia. Tą dziewczyną okazuje się Liwia, której ojciec zdecydował się zaopiekować rannym Sethem po walce, którą wygrał. Młodzi zakochują się w sobie, jednak niewiasta była już przeznaczona prokuratorowi, który źle ją traktował. Sethos postanowił z nią uciec, jednak zostali zamordowani ! Nieoczekiwanie zaczyna trawić go gorączka, po śmierci przeniósł się do tajemniczej krainy Parallan. Postanawia jednak odkryć pochodzenie nieznanego wirusa, udaje się do St Magdalen's, gdzie spotyka Liwię... Czy to możliwe, aby przeżyła, aż do XXI wieku?

Jak zaczęłam czytać tą książkę to nie wiem czemu, ale od razu skojarzyła mi się z ,,Dotyk Julii" Tahereh Mafi. Tutaj również Ewa ma zdolności inne niż wszyscy w jej szkole i dlatego trafia do St Magdalen's. Nieoczekiwanie podczas jednego wykładu nieznany profesor pokazuje jej proces rozpadu jakiejś cząstki, której nikt nie potrafi poznać. Co ciekawe, dziewczyna po tym dostaje gorączki, lekarze nie mogą jej odratować, nawet umiera, ale zaraz potem odżywa?

Ewa za wszelką cenę chce się dowiedzieć, co też takiego widziała wtedy w sali. Wszystkie jednak jej próby znalezienia jej substancji spełzają na niczym. W odległym Parallanie nad tym samym duma Sethos, też chce dociec, skąd bierze się tajemnicza gorączka, która zabija ludzi i przenosi ich do nieznanego świata.

Była to 1. część serii. Muszę przyznać, że już nie mogę się doczekać drugiej, jaka szkoda, że Dee Shulman jest dopiero w trakcie jej pisania. Od razu, gdy zobaczyłam tą pozycję w zapowiedziach, wiedziałam, że mnie porwie i nie pomyliłam się, nie mogłam się od niej oderwać. Była tak nieprzewidywalna, napisana językiem zrozumiałym. Mogę ją polecić tak na prawdę wszystkim, których interesuje taka tematyka, nastolatkom, ale i nieco starszym osobom również ;)

,,Gorączka 1" opowiada o 2013 roku, w którym wszystko się może wydarzyć...

Premiera : 28.11.2012 r.

Moja ocena : 9/10

Za egzemplarz książki dziękuję 


10 komentarzy: