piątek, 2 listopada 2012

,,Syberyjski Blues" Marcin Rusnak - recenzja

Wydawnictwo: RW2010
Data wydania: 2012
Format : E-book
Ilość stron: 40
Półka: posiadam
Do kupienia: RW2010

Marcin Rusnak to wrocławianin, który ukończył anglistykę. Z zamiłowania - pisarz i muzyk. W 2010 roku opowiadanie "Syberyjski blues" zajęło II miejsce w konkursie literackim Autostopem przez piekło.


Henry Fok postanowił wybrać się na Syberię, gdyż zauważył w gazecie opis dziewczyny, która się tam znajdowała. Postanowił ją odnaleźć i wrócić z nią w swoje rodzinne strony. Podróż po Syberii okazała się jednak trudniejsza, niż mógł sobie wyobrażać. Pomógł mu holenderski najemnik, który zawiózł go do swoich znajomych. Dowiedzieli się także,  gdzie mogła przebywać dziewczyna ze zdjęcia. Wyruszyli na jej poszukiwania...

Książka opowiada o niespełnionej miłości i wielkim rozczarowaniu. Główny bohater nigdy nie dowiedział się prawdy na temat poszukiwanej kobiety.

Dzieło nie jest długie - jest to tylko 40 pięknych stron do przeczytania. Pomimo swojej niewielkiej obszernośći zawiera w sobie wiele wspaniałych prawd.

Autor pokazuje nam, że najważniejsza jest miłość. Pomimo wielu przeszkód musimy o nią walczyć, narażając nawet własne życie.

Moim zdaniem ,,Syberyjski blues" to wspaniała powieść, którą każdy powinien przeczytać w wolnej chwili. Na pewno wniesie wiele do naszego życia.

Moja ocena : 10/10

Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu


2 komentarze: