Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

piątek, 9 listopada 2012

,,Zima w Siedlisku" Janusz Majewski - recenzja

Wydawnictwo: Marginesy
Data wydania: 2012
Format : Książka
Ilość stron: 286
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf, Merlin, Matras

Janusz Majewski urodził się we Lwowie. Jest to polski reżyser filmowy, dramatopisarz, scenarzysta, wykładowca. Ze swojej strony mogę dodać, że doskonały pisarz.

Krzysztof zmarł...Marianna długo nie mogła porozumieć się z dziećmi, gdzie mieliby go pochować. Ksiądz i zakład pogrzebowy zgodzili się poczekać jeszcze jeden dzień na ich decyzję. Pogrzeb odbył się. Podczas niego Marianna dowiedziała się, że Kasia jest w ciaży. Nie chciała wracać z Robertem do domu, gdyż miał jeszcze odiwedzić po drodze przyjaciela. Wszystko wskazywało jednak na to, że kłamał i miał zamiar spotkać się z inną kobietą. Marianna wróciła do domu pociągiem. Gdy przeglądała zdjęcia z letnikami zauważyła, że Krzysztof na każdym z nich jest rozmazany tak, jakby się czegoś bał lub chciał coś ukryć...

Nie było to moje pierwsze spotkanie z twórczością Pana Janusza Majewskiego. Wcześniej czytałam ,,Małą maturę", która także bardzo mi się podobała.

,,Zima w siedlisku" to drugi tom powieści ,,Siedlisko". Ja niestety nie miałam okazji czytać pierwszej części, dlatego tą pozycję czytało mi się z utrudnieniem. Nie bardzo wiedziałam, kto był z kim spokrewniony i co takiego wydarzyło się w 1. części. Z czasem jednak zagłębiłam się w losy bohaterów.

Książka napisana jest językiem prostym, zrozumiałym. Czyta się ją więc bardzo szybko. Podzielona jest na rozdziały, co sprawia, że możemy przerwać czytanie w każdym momencie. Dodatkowym atutem jest także dodanie kilku obrazków, co umila czytelnikowi czytanie książki.

Dzieło bardzo mi się podobało, jednak nie byłam do końca zorientowana w fabule. Wszystkim radzę zacząć czytać od pierwszej części, aby od początku poznać losy wszystkich bohaterów.

,,Zimę w Siedlisku" polecam wszystkim miłośnikom twórczości tego autora. Zapewne spodoba się także miłośnikom lekkich powieści.

Moja ocena : 8/10

Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu


6 komentarzy:


 1. Hejka właśnie Cię nominowałam w Liebster Blog i zapraszam Cię do zabawy. Oto link:
  http://kuchareczkamala.blogspot.com/2012/11/liebster-blog.html
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka wydaje się ciekawa, więc... Czemu nie?
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń