Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

piątek, 7 grudnia 2012

,,Ilustrowana endyklopedia owadów i pajęczaków Polski" Michał Grabowski , Radomił Jaskuła, Krzysztof Pabis - recenzja

Wydawnictwo: Carta Blanca
Data wydania: 2012
Format : Książka
Ilość stron: 274
Półka: posiadam
Do kupienia: GandalfMerlin, Matras
Michał Grabowski magisterium uzyskał na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Łódzkiego. Badania do rozprawy doktorskiej prowadził w latach 1996-1997 i 1999. W 2000 roku obronił doktorat z zakresu zoologii i biologii morza. W 2007 roku uzyskał stopień naukowy doktora habilitowanego na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego. Obecnie jest zatrudniony na stanowisku profesora w Katedrze Zoologii Bezkręgowców i Hydrobiologii Uniwersytetu Łódzkiego. Pasję poznawczą łączy z podróżami, fotografią podróżniczą oraz popularyzacją nauki.

Radomił Jaskuła ukończył Wydział i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie w 2007 roku uzyskał stopień naukowy doktora w zakresie zoologii. Zorganizował 7 wypraw naukowych na Bałkany, do krajów Afryki Północnej i Azji Mniejszej, a także na Ukrainę. Popularyzuje wiedzę podróżniczą, a jako fotoamator utrwala życie bezkręgowców i kręgowców.

Krzysztof Pabis ukończył biologię na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego. W 2008 roku uzyskał stopień naukowy doktora w zakresie specjalności zoologia i biologia morza. Od 2000 roku głównym celem jego podróży są Europa Wschodnia oraz Bałkany. Amatorsko zajmuje się również fotografią przyrodniczą, a do jego ulubionych tematów należą motyle.

Encyklopedia jest bardzo ciekawie napisana. Zawiera dużo opisów gatunków. Jest podzielona na bardzo wiele grup, zawiera doskonały spis treści. Przedstawiony jest krótki wstęp, jak korzystać z książki. Następnie ogólne wprowadzenie w temat. 

O każdym owadzie jest opisany wygląd zewnętrzny, tryb życia i cykl życiowy, obserwacje w terenie, ciekawostki. Będzie to prawdziwa gratka dla miłośników owadów i pajęczków. Jak żyję, takiej encyklopedii jeszcze nie widziałam. Oprawiona w twardą oprawę, bardzo dużo, wyraziste zdjęcia, dobrej jakości. Polecam serdecznie !

Moja ocena : 9/10

Na koniec jeszcze urywki :Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu Carta Blanca8 komentarzy: