Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

poniedziałek, 24 grudnia 2012

,,Mnemotechniki jako czynnik optymalizujący nabywanie przez dzieci umiejętności czytania i pisania" Joanna Skibska - recenzja

Wydawnictwo: Impuls Oficyna
Data wydania: 2012
Format : Książka
Ilość stron: 224
Półka: posiadam
Do kupienia: GandalfMerlin, Impuls


Joanna Skibska to doktor nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki, zatrudniona na stanowisku adiunkta w Katedrze Pedagogiki na Wydziale Humanistyczno-Społecznym Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Od ponad 20 lat nauczyciel i logopeda w szkole podstawowej z oddziałami integracyjnymi. Pedagog edukacji wczesnoszkolnej, neurologopeda, pedagog specjalny, specjalista terapii pedagogicznej. Jej główne zainteresowania naukowe koncentrują się wokół kształcenia dziecka ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w przestrzeni szkoły ogólnodostępnej, pracy z dzieckiem z trudnościami w czytaniu i pisaniu oraz wykorzystaniem różnych metod, w tym mnemotechnik w pracy terapeutycznej z dzieckiem z trudnościami w uczeniu się. 


Umiejętność czytania i pisania dzieci zaczyna się w I klasie szkoły podstawowej. Wpływa na to kilka czynników. Istnieją trzy aspekty czytania: techniczny, semantyczny i krytyczno-twórczy.  Rozwój czytania u dzieci dzieli się na okres przedpiśmienny i okres piśmienności. Każdy z nich ma określone cechy, o których należy pamiętać. Istnieją także różne rodzaje pamięci : krótkotrwała, długotrwała. Procesy pamięci dzielą się na zapamiętywanie, przechowywanie, przypominanie. Jak można zauważyć, jest to bardzo złożony mechanizm. Istnieje wiele koncepcji nauki czytania, każda z nich jest inna.

Książka to doskonały poradnik dla rodziców dzieci, rozpoczynających naukę pisania i czytania. Jest bardzo przejrzyjście napisany. Zawiera dużo tabelek, wykresów, schematów, dzięki czemu możemy to sobie łatwiej przyswoić.

Język jest prosty, zrozumiały dla przeciętnego czytelnika. Tą pozycję polecam każdemu, kto chce zgłębić temat !

Moja ocena : 8/10


Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu


6 komentarzy:

 1. Ciekawa książka. Podziwiam Cię za to, że masz czas na czytanie tego wszystkiego.
  ***Życzę zdrowych i wesołych świąt Bożego Narodzenia***

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teraz święta to też więcej czasu:)
   Dzięki i wzajemnie!

   Usuń
 2. Słuchałam o tym regularnie, kiedy moja siostra studiowała pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną:D Ogólnie uważam, że każdy pedagog i rodzic powinien posiadać wiedzę z tego zakresu

  OdpowiedzUsuń
 3. 8/10, za co odebrałaś książce dwa punkty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W stosunku do innych taką dałam ocenę. Już nie pamiętam dlaczego.

   Usuń