Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

poniedziałek, 24 grudnia 2012

,, Zabijajcie wszystkich. Einsatzgruppen w latach 1938-1941" Łukasz Gładysiak - recenzja

Wydawnictwo: Demart
Data wydania: 2012
Format : Książka
Ilość stron: 360
Półka: posiadam
Do kupienia: GandalfMerlin, Matras

Łukasz Gładysiak to absolwent Wydziału Historycznego Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, na specjalności historia wojskowości. Głównym przedmiotem jego badań są dzieje wojskowości powszechnej w pierwszej połowie ubiegłego stulecia, w szczególności państwa niemieckiego oraz historia Pomorza Zachodniego.

Żydzi byli darzeni nienawiścią przez inne narody już od dawna. Zwiększono nawet nakład gazety z 27 tys. do 480 tysięcy sztuk ! Uważano, ze to oni byli winni wszelkiemu złu na świecie, że zarażali śmiertelną chorobą - tyfusem. Panował pogląd, że opływają w luksusy, są bogaci kosztem innych ludzi. Niechęć wobec tej rasy pogłębiała się z każdym dniem, chociażby ze względu na ich wygląd, czy cechy charakteru. Niechęć Hitlera do Żydów pogłębiła się, gdy nie dostał się na wymarzoną uczelnię. Uważał też, że to przez nich Niemcy przegrali II wojnę światową...

Książka opowiada o losie Żydów w czasie II wojny światowej, choć nie tylko. Byli narodem , którego inni ludzie nie mogli zaakceptować.

Język utworu jest zrozumiały, choć książkę nie czyta się specjalnie szybko. Trzeba dokładnie pomyśleć nad każdym opisywanym zdarzeniem, zagłębić się w fabule. Całą pozycję przeczytałam z wielką przyjemnością.

Pierwszy raz spotkałam się z twórczością tego autora, jednak bardzo chętnie sięgnęłabym po inne jego pozycje.

Jak można zauważyć bardzo lubię tematykę wojenną, więc i ta książka bardzo przypadła mi do gustu.

,,Zabijajcie wszystkich. Einsatzgruppen w latach 1938-1941" to doskonała pozycja dla wszystkich, których interesuje los Żydów w czasie II wojny światowej.

Moja ocena : 9,5/10

Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu Książka została przeczytana w ramach wyzwań czytelniczych - temat wojna i literatura :


8 komentarzy: