Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

piątek, 28 grudnia 2012

,,Motyl w podróży" Beata Wróblewska - recenzja

Wydawnictwo: Stentor
Data wydania: 2010
Format : Książka
Ilość stron: 152
Półka: posiadam
Do kupienia: GandalfMerlin

Beata Wróblewska ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Autorka felietonów, recenzji, wywiadów oraz bajek i książek dla dzieci. Jedną z nich jest Motyl w podróży wydany w 2010 roku i przeznaczony dla dzieci powyżej dziewiątego roku życia.

Marta to dziesięcioletnia dziewczynka, która z pozoru wydaje się być szczęśliwa. Jednak jak jest naprawdę wie tylko ona. Była nieszczęślia, gdyż jej rodzice się rozstali. W dodatku matka pracowała w telewizji i nie poświęcała jej dostatecznie dużo czasu. Sytuacja pogorszyła się jeszcze, gdy rodzicielka Marty znalazła sobie mężczyznę, któremu nie przyznała się, że ma dziecko. To wtedy w Marcie coś pękło i postanowiła uciec od matki...

Książka porusza bardzo ważny problem niemożności porozumienia się rodziców dziecka, przez co ono cierpi. Na szczęście wszystko dobrze się zakończyło. Bohaterka była bardzo dzielna, nie poddawała się, wierzyła, że uda jej się dotrzeć do celu. Po drodze spotkało ją kilka przygód, jednak z wszystkich wyszła z nowymi doświadczeniami. Język utworu jest prosty, zrozumiały. Książkę czyta się z wielką przyjemnością, choć na początku trochę mnie nudziła. Ja przeczytałam ją w niecałą godzinę. Nie żałuję, że po nią sięgnęłam. Pozycja przeznaczona jest dla dzieci powyżej 9 roku życia.

,,Motyl w podróży" to doskonała powieść dla dzieci w różnym wieku, każdy z nas powinien ją przeczytać ze względu na ponadczasowe idee w niej zawarte.

Moja ocena : 8,5/10

Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu


14 komentarzy: