Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

piątek, 28 grudnia 2012

,,Czas honoru" Jarosław Sokół - recenzja

Wydawnictwo: Zwierciadło
Data wydania: 2011
Format : Książka
Ilość stron: 400
Półka: posiadam
Do kupienia: GandalfMerlin, Matras

Jarosław Sokół to polski scenarzysta, a także anglista, literaturoznawca, tłumacz i wydawca.

Ojciec Michała i Władka zajmował wysokie stanowisko w wojsku, dzięki czemu dowiedział się, że niedługo miała rozpocząć się wojna. Powiadomił o tym żonę, ona jednak nie chciała uciekać z Warszawy, nie podporządkowała się prośbie męża. Jej dwaj synowie udali się do wuja, jednak i tam już nadchodzili rosyjscy żołnierze. Mężczyzna zmarł, a Michał z Władkiem postanowili udać się do Francji, gdzie miały być tworzone wojska polskie. Po wielu trudach udało im się tam dostać, jednak okazało się, że jeszcze nie powstały oddziały. Niedługo potem wysłano ich także na szkolenie, które okazało się być przygotowaniem do roli zwiadowców, z czego bardzo się ucieszyli...

Niedługo potem dołączył do ich także hrabia Bronek, który podobnie, jak oni brał udział w wojnie, a następnie w szkoleniu na zwiadowcę.

Janek znajdował się na Łubiance, jednak nie był bity i torturowany. Dzięki wstawiennictwu ojca Michała i Władka udało mu się jakoś wyjść z więzienia. Gdy zobaczył mężczyzn cały czas za nimi chodził, chciał im przekazać, że ich ojciec prawdopodobnie zmarł. Oni jednak nie wiedzieli, w jakim celu ich śledzi, prawie doszło do bójki. Mężczyźni nie uwierzyli w jego słowa...

Tymczasem Wanda grała w teatrze niemieckim. Za udział w przedstawieniu ludzie ogolili jej głowę. Chciała popełnić samobójstwo, gdy ktoś zapukał do drzwi. Była przekonana, że to jej matka wróciła do domu. Jakież było jej zdziwienie, gdy okazało się, że wrócił mąż, którego uważała za zmarłego...

Akcja powieści toczy się w czasach II wojny światowej. Czytałam już wiele książek o tej tematyce, jednak każda nich ma zawarte w sobie inne ciekawe informacje.

Miałam okazję oglądać kilka odcinków serialu ,,Czas honoru". Po części też dzięki temu postanowiłam przeczytać także ksiażkę. Bardzo mi mi się podobała. Doskonałym uwieńczeniem treśći są takżę fotografie.

Język powieści jest prosty, zrozumiały dla przeciętnego czytelnika. Książkę czyta się w miarę szybko i z wielkim zainteresowaniem. Ja osobiście nie mogłam się od niej oderwać.

,,Czas honoru" polecam wszystkim miłośnikom okresu II wojny światowej i serialu.

Moja ocena : 10/10
Za egzemplarz książki dziękuję  :
Książka została przeczytana w ramach wyzwań czytelniczych - temat wojna i literatura :


12 komentarzy:

 1. podobno dobry serial, ale nie oglądałam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie zamówiłam pierwszy sezon serialu na DVD :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety, tym razem książka nie dla mnie:(

  OdpowiedzUsuń
 4. Nużył mnie ten serial. Ale myślę, że książka mogłaby przypaść mi do gustu

  OdpowiedzUsuń
 5. Próbowałam przeczytać, po wypożyczeniu z biblioteki, ale jakoś mi nie szła;) Może jeszcze do niej wrócę;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Serial uwielbiam, o książce marzę już od dawna, na pewno w najbliższym czasie ja zdobędę, jak tylko uporam się z wszystkimi nowościami!

  OdpowiedzUsuń