Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

niedziela, 23 grudnia 2012

,,Opowiem Ci o wolności" Wacław Holewiński - recenzja

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2012
Format : Książka
Ilość stron: 468
Półka: posiadam
Do kupienia: GandalfMerlin, Matras

Wacław Holewiński to pisarz, prawnik, redaktor,działacz opozycyjny, w latach 1977-81 współpracownik KOR-u. W stanie wojennym internowany.
W 1995, w głośnym proteście, zrezygnował z pracy w warszawskiej prokuraturze. Laureat licznych nagród literackich a także Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski.
Wiceprezes Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz członek Stowarzyszenia Wolnego Słowa.

Bohaterkami stają się dwie dziewczyny, Żydówki, które w czasie wojny współpracowały z podziemiem. Oprócz tego studiowały medycynę na uniwersytecie przed wojną. W czasie okupacji zajmowały się rozwożeniem ulotek, były łączniczkami podziemia. Dobrze wywiązywały się ze swoich zadań. Pewnego dnia jedna z nich, Maria została schwytana przez gestapo, torturowana. Chciali, aby wydała swoich wspólników, jednak ona mimo wielkich tortur nie chciała tego uczynić. Nie wydała nikogo...

Walentyna także została schwytana podobnie, jak Maria. Gestapo ją wyśledziło, torturowali ją. Chcieli by wydała swoich przełożonych i towarzyszy. Mimo ciężkiego pobicie nia uczyniła tego. Po wojnie została skazana przez UB na 6 lat więzienia za działalność konspiracyjną...

Akcja powieści toczy się głównie w czasie II wojny światowej i po niej na terenie Polski. Obie Żydówki działały w Warszawie.

Język powieści jest prosty, zrozumiały, czyta się bardzo szybko. Pozycja jest bardzo interesująca i wciąga czytelnika. Pomimo opisywanych strasznych wydarzeń nie mogłam się od niej oderwać.

Jestem miłośniczką książek wojennych, tych razem także się nie zawiodłam. Pomimo strasznej tematyki bardzo lubię takie pozycje. Bohaterki pomimo strasznych tortur i prześladowanie nie poddały się, co wskauzje na ich heroizm. To straszne, co ludzie musieli przeżywać w tamtych czasach.

,,Opowiem Ci o wolności" to wspaniała pozycja opowiadająca o konspiracji w czasach II wojny światowej.

Moja ocena : 10/10

Za egzemplarz książki dziękuję 8 komentarzy:

 1. coś dla mnie :) i wesołych, rodzinnych pogodnych świąt z mnóstwem książek :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Koniecznie muszę przeczytać, uwielbiam taką tematykę!
  Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt!

  OdpowiedzUsuń
 3. I znów coś bardzo w moim guście. Chętnie zobaczyłabym tę książkę na swojej półce :)
  Wesołych świąt!

  OdpowiedzUsuń