Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

poniedziałek, 3 grudnia 2012

,,Ósma ofiara" Andreas Franz - recenzja

Wydawnictwo: Weltbild
Data wydania: 2011
Format : Książka
Ilość stron: 384
Półka: z biblioteki
Do kupienia: Gandalf, Matras

Andreas Franz to autor ,,Ósmej ofiary", ale też ,,Rytuału zbrodni". Jego książki są tak autentyczne dzięki kontaktom autora z policją i innymi służbami.

Carla była zwykłą nastolatką, przeżywającą swoje smutki i radości. Wszystko zmieniło się po pewnej imprezie, na którą udała się wraz z koleżanką. To tam poznała niebezpieczny świat narkotyków i prostytucji. Trafiła do domu publicznego, gdzie odnalazł ją brat. Gdy chciał ją stamtąd zabrać - zastrzelili go,a jego ciało znaleziono niedaleko. Carla także niedługo potem nie wytrzymała i popełniła samobójstwo.

Główna akcja zaczyna się, gdy nadkomisarz Julia Durant otrzymuje listy z cytatami z Biblii,a oprócz tego bukiet 12 lilii, kwiatów śmierci. Rozpoczyna się walka z czasem. Codziennie zostaje zabity kolejny mężczyzna. Osoba wysoko postawiona w państwie. Za każdym razem jest wykastrowany, ma napisaną na czole liczbę diabła - 666. Dodatkowo na miejscu zbrodni pachnie także cyjankiem. Policja nie ma żadnych typów zabójcy.

Dwutorowo toczy się wątek prostytutek nielegalnie sprowadzanych do Niemiec, aby pracowały w domach publicznych. Kobiety były oszukiwane, nie sądziły, że tak potoczy się ich los. Dwie kobiety, które miały zeznawać zostały zamordowane. Policja pozostała z niczym. Podejrzewano, że we wszystko zamieszany jst ktoś z policji, że nastąpił przeciek.

Morderca po zabiciu ostatniej ofiary miał ujawnić się Julii Durant. Podejrzewano, że chciał się zemścić na wszystkich, którzy w przeszłości wyrządzili mu jakąś wielką przywdę...

Muszę szczerze przyznać, że dawno nie spotkałam się z tak świetnie napisanym kryminałem ! Trafiłam na niego przez przypadek z bibliotece i pochłonełam się w nim bez reszty. Dużym plusem jest to, że rozwiązanie, kim okazał się morderca zostało podane dopiero kilka stron przed zakończeniem całej książki.

Język jest zrozumiały, czytelny dla przeciętnego czytelnika. Książkę czyta się bardzo szybko, ja nie mogłam się od niej oderwać.

Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością tego autora, jednak z wielką chęcią sięgnę po inne pozycje tego autora.

,,Ósmą ofiarę" polecam wszystkim miłośnikom dobrych kryminałów.

Moja ocena : 10/10

Książkę można kupić w :Książka została przeczytana w ramach wyzwań czytelniczych - temat literatura niemiecka :


10 komentarzy:

 1. Uwielbiam takie mroczne klimaty :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię dobre kryminały, więc być może się skuszę, bo ostatnio zwykle trafiam na przewidywalny chłam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wow, książka naprawdę musi być niezła, skoro zasłużyła na taką ocenę! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przyznaje Książka jest wyjątkowa :) nie da się od niej oderwać, akcja jest wciągająca. Plusem jest też to że autor pokazuje prosty obraz policji, nie przedstawia ich jako postacie idealne, są to ludzie którzy mają swoje problemy, nałogi, najczęściej złamane serca :) Książka warta tej oceny jak najbardziej :) polecam

  OdpowiedzUsuń
 5. Po takiej wysokiej ocenie muszę poszukać :)

  OdpowiedzUsuń