Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

sobota, 15 grudnia 2012

,,Pendragon. Żołnierze Halli" D.J.MacHale - recenzja

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2012
Format : Książka
Ilość stron: 568
Półka: posiadam
Do kupienia: GandalfMerlin, Matras

D. J. MacHale (Donald James MacHale) jest scenarzystą, reżyserem, a także producentem filmowym i telewizyjnym. Polski widz zna jego ,,Straszny hotel" i serial ,,Czy boisz się ciemności?". 

Cykl ,,Pendragon" sprzedał się już w ponad milionowym nakładzie. Więcej informacji można znaleźć na stronie : www.dependragonadventure.com

Na początku jest krótki wstęp, w którym autor objaśnia fakt, że cały cykl ,,Pendagron" pisał 8 lat, które minęły mu bardzo szybko. Przez ten czas bardzo dużo się zmieniło, D.J.MacHale zapowiada, że ,,Pendagron. Żołónierze Halli" to już ostatni tom cyklu losów Wędrowców.

Pocisk uderzył w nich znienacka, zostali zaatakowani bez przygotowania. Na początku szedł Wujek Press, a za nim Wędrowcy. Padli na ziemię, jednak nie widzieli w okolicy żadnych zabudować, za którymi mogliby się skryć za pociskami. Wujek radził im, aby ukryli się w ruinach. Następnie helikoptery ostrzelały budynek. Obawiali się, że jeżeli są tam inni Wędrowcy to mogli zostać uszkodzeni. Niektórzy z nich ukrywali się też w fosie. Helikoptery nagle zaczęły ostrzeliwać uciekających, zauważyli też dużego niedźwiedzia, który wymachiwał swoimi łapami. Na szczęście udało się go unicestwić. Po wszystkim postanowili wrócić do domu.

Pomimo, że była to 10 część cyklu to bardzo dobrze mi się ją czytało, nie odczułam braku znajomości poprzednich części. Język jest zrozumiały dla przeciętnego czytelnika, prosty. Powieść czyta się bardzo szybko, nie można się od niej oderwać. Jest bardzo wciągająca.

Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością D.J.MacHale'a, jednak z chęcią przeczytam również inne jego dzieła. Fajnym pomysłem było dodanie krótkiego wstępu z życia autora w czasie 8 lat pisania cyklu o Wędrowcach.

Moja ocena : 8,5/10

Cykl Pendragon można kupić w MERLIN :
1. ,,Pendragon. Wędrowiec"
2. ,,Pendragon. Zaginione miasto Faar"
3. ,,Pendragon. Wojna, której miało nie być"
4. ,,Pendragon. Wirus rzeczywistości"
5. ,,Pendragon. Czarna woda"
6. ,,Pendragon. Rzeki Zadaa"
7. ,,Pendragon. Quillańskie igrzyska"
8. ,,Pendragon. Pielgrzymi z Rayne"
9. ,,Pendragon. Panowanie kruka"
10. ,,Pendragon. Żołnierze Halli"

Za egzemplarz książki dziękuję 4 komentarze: