czwartek, 20 grudnia 2012

,,Przygotowanie zawodowe młodych pedagogów" Anna Dudak, Katarzyna Klimkowska, Andrzej Różański

Wydawnictwo: Impuls Oficyna
Data wydania: 2012
Format : Książka
Ilość stron: 286
Półka: posiadam
Do kupienia: GandalfMerlin, Impuls

Dudak Anna - doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Zakładzie Andragogiki Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Jej główne zainteresowania naukowo-badawcze koncentrują się wokół problematyki funkcjonowania człowieka dorosłego w rodzinie, a w szczególności kwestii związanych z sytuacją społeczno-prawną współczesnego ojca.

Książka bardzo szczegółowo opisuje problem przygotowania zawodowego młodych pedagogów. szcewgólnie ważny jest rowwój osobisty, zdobyte doświadczenie. Bez niego tak naprawdę nie ma wielu szans na wykazanie się. W tym celu coraz więcej uczelni bierze udział w różnych projektach mających na celu pogłębienie wiedzy studentów i zdobycie przez nich nowego doświadczenia.

Uważam, że ta pozycja jest bardzo potrzebna i pomoże zrozumieć młodym ludziom pewne aspekty. Być może dzięki tej książce inaczej spojrzymy na sens zdobywanego przez nas doświadczenia. Mi się bardzo podobała, nigdy wcześniej nie spotkałam się z taką tematyką.

Język jest prosty, zrozumiały, niezawiły. Książkę czyta się z wielką przyjemnością i zaangażowaniem, można się w nią zagłębić. Nie ma niespotrzebnych treści, wszystko jest podzielone , dzięki czemu łatwiej nam odnaleźć interesujące nas fragmenty.

Pozycja ta bardzo dużo wniosła do mojego życia, spojrzałam na pewne fakty z innej perspektywy.

,,Przygotowanie zawodowe młodych pedagogów" to doskonała pozycja tak naprawdę dla każdego z nas.

Moja ocena : 8,5/10


Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu


2 komentarze:

  1. Moja siostra jest z wykształcenia pedagogiem i ciągle powtarza, że przez te kilka lat nauki zbyt mały nacisk kładziony był na praktykę. Ale pytanie w jakiej szkole jest inaczej? Wszędzie pakują nam do głów masę nikomu niepotrzebnej teorii, zamiast uczyć praktyki...

    OdpowiedzUsuń