Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

wtorek, 15 stycznia 2013

,,Terapia linii czasu. Trwała i szybka zmiana osobowości” Tad James , Wyatt Woodsmall

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2011
Format : Książka
Ilość stron: 288
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf , Merlin , Sensus


Pierwszy raz spotkałam się z pojęciem linii czasu. Tym chętniej sięgnęłam więc po tą pozycję. Muszę przyznać, że spodziewałam się czegoś innego. Z całej książki spodobał mi się tylko jeden rozdział ,, Dwa modele funkcjonowania : ,,przez czas” i ,,w czasie””. Tad James i Wyatt Woodsmall prowadzą szkolenia z zakresu NLP.

Ludzie, którzy preferują model ,,przez czas” przeszłość i przyszłość opisują takimi słowami, jak z prawej, z lewej. Potrafią umiejscowić dane zdarzenie w czasie, lecz traktują siebie, jak obserwatorów całego zajścia, a nie uczestników. Gdy umówią się z kimś na spotkanie i dana osoba spóźni się choć 5 minut od razu to odczuwają i nie są zadowoleni. Należą do grupy osób bardzo punktualnych, systematycznych, pracowitych, którzy potrafią oddzielić pracę od przyjemności. Bardzo dobrze sprawdzają się, jako księgowi, gdyż są bardzo skrupulatni.

Model ,,w czasie” wyróżnia się tym, że ludzie kodują wspomnienia od przodu do tyłu, z góry na dół lub też w kształcie litery V.  Społeczeństwo należące do tego typu nie przypomni sobie swojej przeszłości, jeśli nie odwróci głowy do tyłu, stąd też popularne powiedzenia typu ,,Zostaw to za sobą”. Nie należą do punktualnych, gdy się spóźnią nie widzą w tym nic złego. Często nawet nie odczuwają, że są po czasie. Takie zachowanie bardzo irytuje osoby, przedstawiające model ,,przez czas”. Kiedy wracają do wspomnień często utożsamiają swoje emocje i doświadczenia, stają się uczestnikami wydarzeń.  Skupienie przychodzi tym ludziom z łatwością, w przeciwieństwie do populacji z 1 grupy. Bardzo niechętnie podejmują decyzje, a gdy już dokonają wyboru często go żałują i zastanawiają się, co by było, gdyby postąpili inaczej.  Praca jest dla nich zabawą.

Ten rozdział najbardziej mnie zaciekawił ze względu na opisywane modele. Muszę przyznać, że bardziej utożsamiam się z tym ,,przez czas”. Gdy czytałam informacje zawarte w poradniku, odczuwałam, że czytam o sobie. Autorzy bardzo dokładnie opisali te typy.

Język jest prosty, choć niektóre rozdziały mnie nużyły i czytałam je nieco z przymusu. Po tej pozycji spodziewałam się zupełnie czegoś innego, choć to co przeczytałam nie było mało interesujące, ponieważ dowiedziałam się wielu interesujących rzeczy.

,,Terapia linii czasu. Trwała i szybka zmiana osobowości” to doskonała pozycja dla tych, którzy chcą dowiedzieć się, jak lepiej kontrolować swoją przyszłość i przeszłość oraz uczucia, które w nas drzemią.

Moja ocena : 7/10


Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu


12 komentarzy:

 1. Ja też się zaliczam do 1 typu:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Witaj, nominowałam Cię do zabawy:) szczegóły znajdziesz tutaj: http://maternityandme.blogspot.com/2013/01/7-faktow-o-mnie-nominacja.html

  Pozdrawiam ciepło:)

  OdpowiedzUsuń
 3. dziwne podejście, nigdy o nim nie słyszałam

  OdpowiedzUsuń
 4. Ooo.. Coś się tu u Ciebie pozmieniało.;D
  Zapraszam do zabawy! :) Pozwoliłam sobie nominować Cię do Liebster Award.:)
  http://czytamysobie.blogspot.com/2013/01/liebster-award.html

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka poza moją tematyką, ale za to wiem, komu może się spodobać:)

  OdpowiedzUsuń