Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

niedziela, 13 stycznia 2013

,, W poszukiwaniu doskonałości. Sztuka uczenia się” Josh Waitzkin

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2009
Format : Książka
Ilość stron: 328
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf , Merlin , Sensus
Josh Waistkin jest znanym mistrzem szachowym Stanów Zjednoczonych. Muszę przyznać, że nigdy wcześniej o nim nie słyszałam, ani też nie spotkałam się z jego twórczością.

Autor, gdy miał 6 lat zaczął grać w szachy. Pewnego dnia, gdy przechodził z mamą zauważył na ulicy mężczyznę, który zajmował się tym. Znajdowali się tam ludzie z nie najwyższych sfer społecznych.  Mimo wszystko udało mu się przekonać opiekunów, aby mógł tam uczęszczać i doskonalić swoją umiejętności. Po pewnym czasie został wypatrzony przez pewnego sławnego mężczyznę, który zajmował się wynajdywaniem młodych talentów w szachach, sam wielokrotnie zwyciężył. Wkrótce Josh zaczął przygotowywać się nawet do mistrzostw świata w tej dziedzinie. Miał lepsze i gorsze dni, jednak zawsze wychodził z porażek zwycięsko.

Muszę przyznać, że gdy zobaczyłam tę książkę spodziewałam się czegoś zupełnie innego. Miałam nadzieję, że będzie tam kilka sposobów, jak zwiększyć efektywność swojej nauki. Nic takiego jednak tam się nie znalazło.

Cała książka oparta jest na przygodzie i treningu autora z szachami. Jest to bardzo ciekawy temat, sama nigdy nie grałam w tą grę. Z wielką przyjemnością zagłębiałam się więc w doświadczenia autora. Dzięki determinacji udało mu się naprawdę wiele osiągnąć.

Pozycja nie jest zbyt gruba, czyta się ją szybko. Czasem były momenty, które lekko mnie nużyły, jednak zdarzały się one zdecydowanie rzadziej, niż te ciekawe.  Język książki jest prosty. Przeczytałam ją z przyjemnością.

Musimy pamiętać, że dzięki własnej determinacji i pokonywaniu przeszkód możemy osiągnąć w życiu naprawdę wiele. Nie możemy tylko się poddawać w związku z drobnymi niepowodzeniami. To właśnie one powinny być dla nas motywacją do dalszego rozwoju. Gdy zrezygnujemy z wyznaczonych sobie celów nic nie osiągniemy.

Całe życie jest dla nas nauką, przez całe życie zdobywamy nowe informacje. Każde zajęcie przybliża nas do upragnionego celu.

Autor wybrał się także na 2 tygodnie do dżungli, gdzie jego ojciec miał pisać książkę.   Chciał pomóc opiekunowi, więc pojechał razem z nim. Było to dla niego niewątpliwie bardzo ważne doświadczenie, zdobył wiele nowych informacji, udowodnił coś sam sobie.

,,W poszukiwaniu doskonałości. Sztuka uczenia się” to doskonała pozycja dla wszystkich, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności i samego siebie !

Moja ocena : 8/10

Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu


8 komentarzy: