Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

sobota, 2 lutego 2013

,,Córki, które zostały bez matki” Hope Edelman

Wydawnictwo: Feeria
Data wydania: 2011
Format : Książka
Ilość stron: 504
Półka: posiadam
Do kupienia: Merlin, Gandalf , MatrasKsiążki tej autorki chciałam już przeczytać od dawna, jednak nie dane mi było się z nimi zapoznać. Zawsze znajdowały się inne pozycje, które także czekały na swoją kolej. Dlatego po dłuższym czasie z tym większą ochotą, a zarazem zainteresowaniem sięgnęłam po tą książkę, która jest jednocześnie odczuciami autorki.

Kobieta straciła matkę, gdy miała 17 lat. Nikt nie rozumiał jej straty, nie rozmawiali o zmarłej w jej obecności. Ojciec załamał się nerwowo i znalazł się z szpitalu psychiatrycznym, nigdy nie doszedł  do siebie po stracie żony. Nie istniały wtedy instytucje mające na celu uporanie się bliskim ze śmiercią matki. Powstały one dopiero kilkanaście lat później.

Hope Edelman starała się znaleźć książki, artykuły na ten temat, jednak nic takiego nie istniało. Gdy była na studiach kolega dał jej wycinek z gazety, który nosiła ze sobą bardzo długo. Dopiero później dowiedziała się, że inne kobiety, które straciły matki robiły to samo.

Pod wpływem impulsu, własnych przeżyć postanowiła napisać tą książkę. Pozycja ma pomóc otrząsnąć się po stracie matki, wspomóc żałobę. Strata rodzicielka boli o wiele bardziej, niż strata ojca.

Przyznam szczerze, że pierwszy raz spotkałam się z tą tematyką i uważam, że książki na ten temat są bardzo potrzebne. Nikt nie zwraca uwagi na uczucia osieroconych dzieci, muszą sobie one radzić same, choć nie mają pojęcia, jak postępować. Pozycja autorki na pewno przyda się każdej z nas, nawet wtedy, jeśli nasza matka jeszcze żyje.

Pozycja napisana jest w sposób prosty i zrozumiały, czyta się ją dość szybko. Autorka opisuje dużo własnych przeżyć, emocji. Jest to wielkim atutem, gdyż możemy poczuć, że nie jesteśmy sami.

Na początku znajdują się też listy od kobiet, które straciły matki. Czuły się one zagubione, nie wiedziały , co mają począć. Książka Hope Edelman ma nam pomóc z tych trudnych momentach życia.

,,Córki, które zostały bez matki” to ważna pozycja, którą powinna przeczytać każda z nas. Ból po stracie matki jest dla nas niewyobrażalny, nie znamy dnia, ani godziny, więc warto być na to przygotowanym…

Moja ocena : 8,5/10

Za egzemplarz książki dziękuję 2 komentarze:

  1. Kruszynko, nie wiem, czy na coś takiego można się przygotować...

    OdpowiedzUsuń
  2. Przydatna pozycja... Przykre wydarzenia się zdarzają, ale trzeba żyć dalej, taka książka może pomóc zrozumieć...

    OdpowiedzUsuń