Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

wtorek, 12 lutego 2013

,,Człowiek nietoperz" Jo Nesbo

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2012
Format : Książka
Ilość stron: 344
Półka: posiadam
Do kupienia: GandalfMerlin, Publicat

Odkąd poznałam twórczość skandynawskich pisarzy, a właściwie Asy Larsson miałam wciąż ochotę na więcej i więcej. O pozycjach Jo Nesbo słyszałam wiele dobrego, dlatego tym chętniej przeczytałam pierwszą z dotychczas 9 wydanych jego powieść ,,Człowiek Nietoperz”.

W Sydney została zamordowana pracownica baru The Albury , Inger Holter. Na pomoc został wezwany norweski komisarz Harry Hole, który miał pomóc tamtejszej policji pomóc rozwiązać zagadkę. Jego partnerem został wyznaczony Andrew Kensington, z którym z czasem bardzo się zaprzyjaźnił.  Okazało się, że zamordowana przed śmiercią spotykała się z dillerem narkotyków, czy to on chciał uciszyć kochankę? Tymczasem w Sydney dochodzi do kolejnych gwałtów i zabójstw,  policja zaczęła podejrzewać seryjnego mordercę. Czy uda się ochronić kolejne ofiary?

Jo Nesbo stworzył przerażający świat Sydney, gdzie na porządku dziennym są narkotyki i różnego rodzaju używki, nikt nie dziwi się, gdy na ulicy widzi prostytutkę, czy alfonsa. Bójki w barach są na porządku dziennym. W takim świecie Harry Hole musi znaleźć sprawcę, gdy już prawie wydaje się, że znaleźli zabójcę, wówczas akcja obraca się o 180 stopni i nasuwa się kolejny trop.

Nie mogło zabraknąć również wątku miłosnego, tym razem szczęśliwą wybranką komisarza stała się koleżanka z pracy Inger , Birgitta Enquist . Czy związek trwający kilka dni miał szansę na przetrwanie?

Bardzo lubię kryminały, jak już wspomniałam ostatnio lubuję się w tych skandynawskich i muszę przyznać, że się nie zawodzę. Interesująca fabuła, nieoczekiwane zwroty akcji, nagromadzenie wątków sprawia, że czytelnik nie będzie się nudził ! Ja spędziłam z tą pozycją kilka miłych chwil i jestem bardzo zadowolona z tego wyboru.

Książka została napisana w sposób zrozumiały, autor przywołał też ludowe legendy z tamtego terytorium, co tylko dodało pozycji uroku. Została podzielona na 3 części, zgodnie z wierzeniami. Bardzo podobało mi się to, że ujawnienie mordercy nastąpiło dopiero pod koniec książki, a nie już na początku. Nie spodziewałam się, że będzie nim ktoś, kogo zupełnie bym nie podejrzewała.

Zakończenie mnie trochę nie zadowoliło, gdyż nie dowiedziałam się, co stało się z równie ważną osobą w kryminale.

,,Człowiek nietoperz” to pierwszy z dziewięciu tomów, które ukazały się dotychczas na polskim rynku. Ja z niecierpliwością czekam już na zapoznanie się z dalszymi losami norweskiego komisarza Harry’ego Hole’a. Gorąco polecam ją wszystkim miłośnikom kryminałów, nie tylko tych skandynawskich !

Moja ocena : 9/10

Seria :
01. ,,Człowiek Nietoperz" - Recenzja
02. ,,Karaluchy" - Recenzja
03. ,,Czerwone gardło" - Recenzja
04. ,,Trzeci klucz" - Recenzja
05. ,,Pentagram" - RecenzjaZa egzemplarz książki dziękuję :

10 komentarzy:

 1. Ta książka jeszcze przede mną i choć nie spodobały mi się kolejne tomy, to podobno "Człowiek - nietoperz" jest najlepszą częścią, dlatego chcę spróbować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja zaczęłam czytać ,,Karaluchy" i według mnie jest jeszcze lepsza, niż ta ;)

   Usuń
 2. U mnie na półce czeka książka "Upiory" tego autora, ale jakoś nie mogę znaleźć chwili, żeby po nią sięgnąć...

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobry kryminał zawsze w cenie :-) Ja teraz czytam Asę Larsson "W ofierze molochowi"
  Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
 4. Zupełnie nie moje klimaty skandynawskie:)

  OdpowiedzUsuń