poniedziałek, 18 lutego 2013

,,Liczby zdrowia. Terapie naturalne, psychosomatyka, numerologia” Violetta Kuklińska-Woźny

Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Data wydania: 2012
Format : Książka
Ilość stron: 256
Półka: posiadam
Do kupienia: GandalfMerlin, Talizman

Numerologia od zawsze wydawała mi się czymś ciekawym, zagadkowym, magicznym. Od wielu lat uwielbiam sprawdzać, co oznacza dana cyfra, dlatego tym chętniej sięgnęłam po pozycję Pani Violetty Kuklińskiej-Woźny, gdyż o liczbach zdrowia nigdy wcześniej nie czytałam. Autorka była mi znana, gdyż wcześniej czytałam już kilka jej pozycji. Nie do końca mnie one jednak zachwyciły i postanowiłam tym poradnikiem zatrzeć niemiłe wcześniejsze wrażenie. Czy mi się to udało? Przekonajcie się sami!

Ciało podzielone jest na dwie części – górę i dół, granicą staje się brzuch. Człowiek podobny jest do drzewa, nogi to korzenie, natomiast głowa to korona.

Przyczyn choroby jest kilka, jednak najbardziej znaczący wpływ mają niektóre czynniki: emocjonalny, umysłowy, zewnętrzne, urazowe, nieprawidłowa dieta, negatywna karma, zatrucie na przykład alkoholem. To wszystko ma wpływ na nasze zdrowie!

Tłumienie emocji może wpłynąć negatywnie na nasze samopoczucie i wywołać kilka schorzeń, na które wcześniej nie cierpieliśmy. Mają one także wpływ na pracę ludzkich organów, wywołują choroby.

Jąkanie się na przykład jest wynikiem lęku, strachu tłumionego w sobie, ale także może wynikać z nierozwiązanych problemów rodziców. Być może niektórzy się z tym zgodzą, inni nie. Ja pozostaję neutralna w tej kwestii.

Książkę przeczytałam z przyjemnością, napisana jest w sposób prosty i w miarę ciekawy. Nigdy wcześniej nie czytałam nic o liczbach życia, więc tym bardziej byłam ciekawa tej pozycji. Okazała się ona być o wiele lepsza od pozostałych pozycji autorki i szczerze nie żałuję, że po nią sięgnęłam!

Do znaczenia liczb nie można podchodzić zbyt poważnie, jednak moim zdaniem opinie na dane tematy są choć trochę prawdziwe. Nie można jednak w nie wierzyć bezgranicznie.

,,Liczby zdrowia. Terapie naturalne, psychosomatyka, numerologia” to dość dobra pozycja Violetty Kuklińskiej-Woźny, którą polecam miłośnikom symboliki liczb.

Moja ocena : 7/10


Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu


2 komentarze: