Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

środa, 20 lutego 2013

,,Poczekaj do jutra” Stanisław – JUREK – Iwaniszewski

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2012
Format : Książka
Ilość stron: 258
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf, Zaczytani.pl

Trzy opowiadania w jednej książce? To może się udać ! Autor poruszył różne problemy społeczne, nie bał się o nich mówić, co mi zaimponowało. Losy opisywanych osób nie były mi obojętne, pisarz doskonale nakreślił ich sylwetki, jak potoczyły się ich losy?

,,Dobro powraca” to pierwsze z trzech opowiadań. Marynarz Bronek wbrew swoim chęciom wypłynął na rejs, gdyż miał się tam spotkać ze swoim kolegą, bosmanem Julkiem. Przed wyjazdem kupił jednak dom, który chciał wyremontować. Zostało mu trochę pieniędzy, chciał je wydać w jakiś dobry sposób. Postanowił pomagać ubogim i potrzebującym. Pomysł ten podsunął mu jego znajomy, który słyszał o dziennikarce, która zajmowała się takimi sprawami. Tymczasem Maria, matka dwójki dzieci za namową córki napisała list do redakcji, po śmierci męża było im naprawdę ciężko…

Bohaterem drugiego opowiadania ,,Kaśka” staje się Robert, który po śmierci żony Renaty kompletnie się załamał. Prowadził firmę budowlaną, która podupadała, gdyż się nią nie zajmował. Cały czas siedział w domu, nie dbał o siebie, nie miał na nic siły. Z pomocą przyszli mu przyjaciele. Z ich pomocą odżył – zaczął zajmować się firmą, wymalowali mieszkanie. Pozostało tylko znaleźć sobie kobietę, tylko czy naprawdę tego chciał?

,,Poczekaj do jutra” to już ostatnie tytułowe opowiadanie. Antoni był właścicielem biznesu budowlanego . Zleceniodawcy nie wypłacali mu należności, jednak chcieli, aby dalej wykonywał swoje zlecenia. Mężczyzna za namową żony zbuntował się, nie chciał tak dalej pracować. Odebrał część długu, firmę zostawił pod opieką małżonko, a następnie wyjechał, by stać się bezdomnym… Dzięki pomocy nowych znajomych jakoś odnalazł się w tym innym świecie, czy jednak nie tęsknił za domem?

Autor stworzył świetną pozycję z 3 niepowiązanych ze sobą opowiadań. Książkę przeczytałam błyskawicznie, napisana była raczej językiem nastolatków, choć mimo wszystko spędziłam przy niej kilka miłych godzin.

Stanisław – JUREK – Iwaniszewski poruszył ważne problemy społeczności – bezrobocie, bezdomność, oszustwo, biedę. Są to rzeczy na tyle ważne i prawdziwe, że warto o nich mówić ! Nie zdarza się jednak często, aby autorzy pisali na teraźniejsze tematy, raczej fabuła jest wyimaginowana i wszystko dobrze się kończy…

,,Poczekaj do jutra” to bardzo dobry zbiór opowieści, który polecam każdemu, kto chciałby choć na chwilę pomyśleć o innych, ich problemach i utożsamić się z nimi. Być może pod wpływem tej pozycji zmienimy swój pogląd na niektóre sprawy!

Moja ocena : 8/10

Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu2 komentarze: