Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

sobota, 16 lutego 2013

PRZEDPREMIEROWO ,,Wybrani" C.J.Daugherty

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2013
Format : Książka
Ilość stron: 440
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf, Merlin, Znak

Gdzieś w Internecie znalazłam kiedyś informację, że nakład ,,Wybranych” za granicą w ciągu 5 dni osiągnął liczbę 17 000. Jak dla mnie ilość niesamowita, więc postanowiłam się skusić na kolejną książkę z serii paranormal romanse, jak mi się wydawało, odpowiednią dla nastolatków.

Główna bohaterka, Allie Sheridan była normalną nastolatką. Wszystko zmieniło się, gdy niespodziewanie zniknął jej o 2 lata starszy brat, Christopcher, z którym była bardzo związania. Wówczas zaczęły się z nią problemy, przestała się uczyć, ciągle robiła na przekór rodzicom i nauczycielom. Wybryk z pomalowaniem drzwi nie był wyjątkiem…

,, Gorączkowo rozejrzała się po korytarzu. Od głównych drzwi odcięła ją policja, a jedyne wyjście awaryjne okazało się zamknięte […] Oparła dłonie na kolanach i zwiesiła głowę. To nie może się tak skończyć, rodzice ją przecież zabiją. Trzecie aresztowanie w ciągu roku? Wystarczyło, że przenieśli ją do tej zacofanej szkoły. Ciekawe, gdzie tym razem by ją posłali” 1


Trafiła na posterunek, skąd odebrał ją ojciec. Rodzice nie odzywali się do niej, zabronili także korzystać z komputera, czy telefonu. Dziewczyna była załamana, tym bardziej, gdy dowiedziała się, że opiekunowie postanowili wysłać ją do prywatnej szkoły – Akademii Cimmerii, o której wcześniej nigdy nie słyszała. Nie zdążyła nawet pożegnać się ze znajomymi, a tym bardziej z jej kompanem od wybryków, Markiem.

,,Było o wiele gorzej, niż sobie wyobrażała. Gotycka budowla z ciemnoczerwonej cegły, stojąca u stóp skąpanego w słońcu leśnego wzgórza, wydawała się kompletnie nie na miejscu. Trzypiętrowa konstrukcja sprawiała wrażenie, jakby wyrwano ją zupełnie z innych czasów i okolic i rzucono tutaj… gdziekolwiek to ,,tutaj” się znajdowało. Spadzisty dach pełny wieżyczek zwieńczono czymś w rodzaju ostrzy z kutego żelaza, które wydawały się przecinać niebo.” 2


Atmosfera w szkole była inna, niż wszędzie. Nauczyciele prosili nawet, żeby uczniowie zwracali się do nich po imieniu. Przewodnicząca Jules postanowiła zaznajomić się Allie z innymi uczniami. Z czasem poznała również innych,  jej najlepszą przyjaciółką stała się Jo.

,, […] kiedy już przywykłam, zakochałam się w tym miejscu. Uwielbiam to, że lekcje są trudne i że wszyscy są dziwni. Niektórzy nauczyciele to kompletne świrusy. Wszystko tu do siebie pasuje. Od dłuższego czasu dobrze się tutaj czuję. Właściwie to nawet świetnie. Jakbym znalazła swoje miejsce na ziemi.” 3


Ostatnio we wszystkich książkach młodzieżowych, które czytam pojawia się motyw jednej dziewczyny, zakochanej w dwóch chłopcach. To już powtarzalny schemat, ale czy nie jest tak z każdą z nas, że w pewnym wieku wydaje nam się, że podoba nam się nie jeden wybranek serca? Ally to typowa nastolatka, która w tej kwestii nie różni się niczym od każdej z nas.

,,Wyciągnął ręce i przytulił ją do siebie, a ona po chwili wahania rozluźniła się w jego ramionach. Poczuła gęsią skórkę wywołaną dotykiem jego palców, sunących delikatnie w dół jej pleców aż do talii.” 4


Sylvain nie pozostawał jednak osamotniony w zalotach wobec przepięknej nastolatki, która niespodziewanie dołączyła do ich szkoły w semestrze letnim. Konkurentem okazał się Carter.

Na domiar złego w szkole zaczęły się dziać dziwne rzeczy. Allie wraz z koleżankami i kolegami słyszała dziwne odgłosy, jednak uczniowie uspakajali ją, że na pewno jej się przesłyszało lub, że to były z pewnością ich kroki. Okazało się również, że w Akademii Cimmerii istniała jakaś tajemnicza Nocna Szkoła. Jakie były jej zadania oraz kto był wrogiem, a kto przyjacielem?

,, Czym w ogóle była ta szkoła? Kim byli Ci ludzie? Allie czuła, że narasta w niej niepokój. Nie wiedziała już, komu może zaufać.” 5


Na jaw wyszły fakty, które nie powinny ujrzeć światła dziennego. Czy uczniowie Nocnej Szkoły zdołali uchronić dziewczynę przez zagrożeniem? Kim byli tytułowi Wybrani? Po szkole zaczęły krążyć różne pogłoski, czy okazały się prawdziwe?

,, Zastanawiała się, czemu takie rzeczy zawsze jej się przytrafiają. Przecież przez chwilę miała wrażenie, że być może wreszcie udało jej się znaleźć miejsce, w którym po prostu mogła być sobą. Gdzie czuła się bezpieczna i akceptowana. Ale znów było tak samo. Wszyscy zwrócili się przeciwko niej i pozostawili ją samej sobie” 6


Odkąd tylko ujrzałam, że na polskim rynku pojawi się kolejna powieść z gatunku paranormal romanse wiedziałam, że nie będę mogła przejść koło niej obojętnie. Fabuła naprawdę jest wyjątkowa, dotąd chyba jeszcze się nie spotkałam z taką. Co ciekawe, nie ma też żadnych wampirów, ani wilkołaków. Niesamowite ! Wydawało mi się bowiem, że ostatnimi czasy to oni zawładnęli sercami czytelników w różnym wieku.

C. J. Daugherty napisała całą trylogię ,,Wybranych” w wyniku zakładu z mężem, który uważał, że kobieta potrafi pisać, tylko boi się spróbować. Zagroził, że jeśli książka nie powstanie nazwie ją tchórzem. Czy autorka miała jakiś wybór? Nie - i bardzo się z tego cieszę. Tak ciekawej książki z tego gatunku nie czytałam już bardzo dawno.

Język jest prosty i zrozumiały, a fabuła wręcz porywa czytelnika, przenosząc go w inny świat. Tajemniczy świat Akademii Cimmerii, świat miłości, ale i nienawiści. Już sama okładka przyciąga wzrok czytelnika, jest nietypowa i doskonale oddaje klimat opisany w powieści.

,,Wybranych” polecam wszystkim miłośnikom gatunku paranormal romanse, z pewnością znajdą w niej coś, czego nie odkryli jeszcze w żadnej pozycji , która ukazała się dotychczas na polskim rynku. Ta książka do bardzo udany moim zdaniem debiut autorki. Już nie mogę doczekać się dalszych części, gdyż wiele wątków zostało jeszcze nie rozwiniętych, a jeszcze więcej pewnie nieporuszonych !

Moja ocena : 9,5/10

 1.       C.J. Daugherty ,,Wybrani” , wyd. Otwarte , 2013, str. 
 2.    C.J. Daugherty ,,Wybrani” , wyd. Otwarte , 2013, str. 23
 3.    C.J. Daugherty ,,Wybrani” , wyd. Otwarte , 2013, str. 79
 4.   .C.J. Daugherty ,,Wybrani” , wyd. Otwarte , 2013, str. 128
 5.   .C.J. Daugherty ,,Wybrani” , wyd. Otwarte , 2013, str. 233
 6.   .C.J. Daugherty ,,Wybrani” , wyd. Otwarte , 2013, str. 312
Premiera: 06.03.2013 r.
Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu 

Książka została przeczytana w ramach wyzwania


12 komentarzy:

 1. Nawet nie wiesz, ile bym dała za możliwość przeczytania tej książki! :3

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie tam długo namawiać nie trzeba. Paranormale zawsze chętnie czytam, więc i tym razem nie zrobię wyjątku :)

  Recenzja dodana do wyzwania.
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pewno przeczytam. tez od jakiegos czasu jestem miłośniczką paranormali :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka bardzo mi się podobała, już nie mogę się doczekać kolejnej części :) "Wybranych" nie można nawet zaliczyć do romansu paranormalnego, a przynajmniej ja tak sądzę, ponieważ wątku fantastycznego nie było. To daje plus powieści, ponieważ zaskoczyła mnie tym :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, wiesz, Szkoła Nocna to na porządku dziennym, to fantastyki ani kszty tam nie było...

   Usuń