Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

wtorek, 19 marca 2013

,,Houston, mamy problem” Katarzyna Grochola

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2012
Format : Książka
Ilość stron: 620
Półka: posiadam
Do kupienia: GandalfMerlinWydawnictwo Literackie

O Katarzynie Grocholi słyszał chyba każdy, choćby ze względu na filmy ,,Nigdy w życiu”, czy ,,Ja Wam pokażę”. Sama ich ekranizację oglądałam wielokrotnie, jednak nigdy wcześniej nie zetknęłam się ze stylem pisarskim autorki. Dość długo zwlekałam z przeczytaniem ,,Houston, mamy problem”, zawsze znajdowały się pilniejsze pozycje do czytania. Gdy jednak już przystąpiłam do tej lektury wiedziałam, że może mi się spodobać.


Głównym bohaterem książki był Jeremiasz, 32-letni mężczyzna, który ze względu na swoją prawość nie mógł znaleźć pracy w zawodzie. Zajmował się drobnymi naprawami kabli. Nie załamał się jednak, być może był trochę fajtłapowaty, jednak czy to nie dodawało mu uroku? Zewsząd otaczały go kobiety – matka, sąsiadka, przyjaciółki, jak wyglądały więc jego kontakty z płcią przeciwną?

Napisanie książki z punktu widzenia mężczyzny udało się autorce znakomicie. Na początku trochę się nudziłam, jednak z każdą kolejną stroną nie żałowałam, że jednak się skusiłam na tą pozycję. Lekki, czytelny styl pisarki spowodował, że powieść przeczytałam z ogromną przyjemnością. Stosunkowo rzadko sięgam po literaturę obyczajową, jednak nie żałuję, że tym razem zrobiłam wyjątek.

Powieści pisanych z punktu widzenia mężczyzny przeczytałam bardzo mało, gdyż prawdopodobnie są one wydawane bardzo rzadko. Tym bardziej cieszę się, że Katarzyna Grochola zdecydowała się na wydanie tej pozycji.

Styl pisarki spodobał mi się na tyle, że z przyjemnością przeczytałabym także inne jej pozycje, które do tej pory tak odwlekałam. Po skończeniu tej powieści jestem pewna, że i na innych książkach autorki także się nie zawiodę!

Książka może przerażać swoją obszernością, jednak zapewniam, że z czasem zagłębicie się w fabule, życiu Jeremiasza i nie będziecie mogli się od niej oderwać. Zdania na temat tej pozycji są podzielone, ja jednak uważam tą powieść Katarzyny Grocholi za udaną.

,,Houston, mamy problem” to lekka, zabawna historia Jeremiasza, która powoduje, że mamy ochotę się śmiać, ale i czasem płakać.

Moja ocena : 8/10


Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję12 komentarzy:

 1. Książkę mam i przeczytam, choć opinie o niej są różne, ale lubię wyrobić sobie własne zdanie:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Słyszałam o tej książce wiele dobrego jak tylko wpadnie mi w rece to preczytam ją z miła chęcią :)

  OdpowiedzUsuń
 3. lubię filmy na podstawie jej książek, ale do tej pory ani jednej nie przeczytałam - wstyd, ale cóż mam zrobić :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka super!!!! Polecam gorąco
  Lekka,momentami śmieszna ale i smutna warta przeczytania.

  OdpowiedzUsuń
 5. Recenzja Kruszynki zawiera wszystko , co można powiedzieć o tej książce. Jak tylko książka trafiła do księgarń, zakupiłam egzemplarz i przeczytałam z wielką radością. Owszem /zgadzam się z Kruszynką /, że na początku było nieco nudno. Za to potem lektura minęła w tempie iście kosmicznym.Podczas lektury śmiałam się, dziwiłam, dopadały mnie nastroje refleksyjne. Reasumując. Książkę przeczytałam z ogromną przyjemnością i polecam innym. Czekam na kolejną pozycję moje ukochanej autorki.I żeby nie było, że czytam tylko książki obyczajowe.Jestem molem książkowym i nie wyobrażam sobie życia bez książek.Weronika Winiecka

  OdpowiedzUsuń