Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

piątek, 8 marca 2013

,,Ocaleni z niepamięci” Stowarzyszenie Rodzina Katyńska w Gdańsku

Wydawnictwo: Marpress
Data wydania: 2001
Format : Książka
Ilość stron: 192
Półka: posiadam
Do kupienia: Marpress


Książek o obozach w czasie wojny przeczytałam wiele, jednak z takim pojmowaniem tego tematu jeszcze się nie spotkałam. Z tym większą ochotą sięgnęłam po tą pozycję.

To książka o zbrodni katyńskiej dokonanej na oficerach inteligencji polskiej przez NKWD z obozów jenieckich w Kozielsku., Ostaszkowie, Starobielsku oraz innych nieznanych do tej pory miejscach w 1940 roku. Przedstawiciele narodu polskiego otrzymali najwyższy wymiar kary, ponieważ do końca nie zdradzili swoich ideałów, bronili swojej ojczyzny, nie wyrzekli się swojej wiary.  Wróg nie miał wątpliwości, że wróg bez inteligencji skazany jest na zagładę.

Czy musieli zginąć? Na to pytanie nadal nie ma odpowiedzi, choć minęło już ponad pół wieku. Winni zbrodni popełnionych na ziemiach sowieckich w czasie II wojny światowej nie stanęli przed trybunałem międzynarodowym tak, jak to uczynili Niemcy, czy Japończycy. Sowieccy oprawcy uniknęli sądu. Główną przyczyną był brak woli politycznej wśród najważniejszych decydentów świata…

Książka zawiera zdjęcia i biografie wielu mężczyzn, wszystko jest dokładnie opisane. Dzięki temu poznałam wielu, którzy zostali zamordowani. Wydana w pięknej, sztywnej oprawie będzie pamiątką na długie lata.
Na książkę trafiłam przez przypadek, jednak nie żałuję, że po nią sięgnęłam. Z pewnością na długo pozostanie w mojej pamięci.

Tematyka obozów koncentracyjnych, a zarazem śmierci nie należy do najłatwiejszych. Moim zdaniem warto jednak o niej mówić, aby nie została zapomniana przez następne pokolenia.

,,Ocaleni z niepamięci” to warta uwagi pozycja o wielu ludziach, którzy zginęli, gdyż nie chcieli wyrzec się swoich ideałów!

Moja ocena : 8/10

Za egzemplarz książki dziękuję 
Książka została przeczytana w ramach wyzwań czytelniczych - temat wojna i literatura :


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz