Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

czwartek, 7 marca 2013

,,Pasjonat oczu” Sebatian Fitzek

Wydawnictwo: G+J
Data wydania: 2013
Format : Książka
Ilość stron: 420
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf, Merlin, Matras

Thrillery czytam bardzo rzadko, jednak ostatnio mam coraz większą ochotę na ten gatunek. Dlatego zainteresowana opisem tym chętniej sięgnęłam po tą pozycję. Gdy tylko ją zaczęłam czytać wiedziałam,  że szybko się od niej nie oderwę i tak też się stało. Co ważne, akcja powieści toczy się kilkuwątkowo, jednak wszystkie osoby są ze sobą w jakiś sposób powiązane.

Alexander Zorbach szukał swojego syna uprowadzonego przez psychopatę, który po śmierci ofiary wydłubywał jej lewe oko. Najpierw zabijał matkę, następnie uprowadzał potomka, ojciec miał tylko 45 godzin i 7 minut, aby uratować pociechę. Po tym czasie traciła ona życie. Mężczyzna spóźnił się o 7 minut w dotarciu do miejsca przetrzymywania Juliana. Nie znalazł go już w przypuszczalnym miejscu uwięzienia, zadzwonił jednak do niego porywacz. Dał mu instrukcje, jak miał postępować, aby uratować syna. Czy Zorbach się na to zdecydował?

Tymczasem w areszcie śledczym przebywał drugi groźny psychopata, który obcinał swoim ofiarom powieki. Większość z nich następnie popełniała samobójstwo, gdyż nie mogła dalej z tym żyć. Wielokrotnie także je gwałcił. Alina, niewidome medium, miała czasem wizje, które mogłyby pomóc w rozwiązaniu sprawy. Czy jednak to, co zobaczyła nie było zbyt przerażające?

Książkę przeczytałam pośpiesznie, z wielkim napięciem i niecierpliwością czekałam rozwiązania akcji. Jak autor zaznaczył na początku jest to drugi tom, nie trzeba jednak cofać się do poprzedniego. Gdy już myślałam, że zagadka została rozwiązana pojawiały się nowe, przerażające fakty. W życiu nie domyśliłabym się, kto tak naprawdę zaplanował całą intrygę porywania dzieci! Prawda okazała się zaskakująca, a zarazem szokująca…

Autor pisał w sposób zrozumiały, strasznie wciągnęłam się w ten thriller. Co prawda niektóre opisy były bardzo przerażające, jednak nie żałuję, że skusiłam się na tą pozycję. Moim zdaniem wątek pewnej kobiety nie został do końca rozwiązany, strasznie ciekawi mnie, kim ona była.

Sebastian Fitzek do końca sam nie wie, ile będzie części tej serii. Ja jednak z wielką ochotą sięgnę po kolejną, gdy tylko się ukaże. Dodam, że nie mogę się już tego doczekać !

,,Pasjonat Oczu” to doskonały thriller, który z pewnością warto przeczytać, jeśli ktoś uwielbia ten gatunek. Być może nowym miłośnikom także się spodoba, choć jest naprawdę przerażający.

Moja ocena : 9,5/10
Za egzemplarz książki dziękuję 12 komentarzy:

 1. Wiesz, że uwielbiam ten gatunek. To napięcie, poczucie niebezpieczeństwa to coś dla mnie. O dziwo takich filmów nie lubię, ale książki jak najbardziej..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też filmów nie, ale książki chętnie. Strasznie działają na wyobraźnię ;)

   Usuń
 2. Ooo, thriller z tak wysoką oceną? Koniecznie muszę przeczytać, jako fanka gatunku :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Rzadko sięgam po thrillery, ale ten zainteresował mnie fabułą.

  OdpowiedzUsuń
 4. A ja się nad nią zastanawiałam, ale wybrałam jednak inną bo bałam się, że przy tej będę się za bardzo bać :P

  OdpowiedzUsuń