Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

poniedziałek, 4 marca 2013

,,Schudnij w zgodzie ze swoją grupą krwi” Dorota Augustyniak-Madejska, Bożena Biernot

Wydawnictwo: Sensus
Data wydania: 2013
Format : Książka
Ilość stron: 248
Półka: posiadam
Do kupienia: GandalfMerlin, Sensus

Pewnie każda z nas, w tym ja również próbowały wiele razy schudnąć, a bo to za grube uda, a to za duży brzuch. Mój zapał jednak bardzo szybko gasł, co schudłam 2 kg to przytyłam 3, tak było do czasu aż nie rozpoczęłam wyzwania z jedną blogerek, która z nas schudnie szybciej 5 kg J I muszę przyznać, że gdyby nie to w życiu bym nie schudła. Oczywiście, gdy rozpoczynałam dietę nie wiedziałam jeszcze, że na polskim rynku ukaże się nakładem wydawnictwa Helion ta pozycja.

Autorki w przystępny sposób opisały po krótce swoje własne doświadczenia z odchudzaniem. Jak się okazuje wiele zależy od naszej grupy krwi i produktów, które są zalecane, bądź też zabronione dla takich, a nie innych ludzi.

Fakty mówią same za siebie - w Polsce ludzi otyłych jest bardzo mało. Co innego w USA, gdzie 50% dzieci waży więcej, niż powinno. Autorka przytoczyła nawet opowieść, gdy jedna z dziewczynek przyjechała do Polski i nie umiała jeść normalnych rzeczy, bowiem cały czas marzyła o Fast Foodach… Przykre, ale prawdziwe.

Dieta nie polega na tym, żeby nagle przestać jeść, ale spożywać mniejsze posiłki z głową. Dzięki tej pozycji dowiemy się, jakie składniki są dobre dla naszego organizmu, a które mu szkodzą i powodują przybieranie na wadze. Śniadanie powinniśmy jeść o 7,8 rano i powinno ono zawierać ok. 400 kcal, drugie śniadanie – 250 kcal, obiad-450 kcal, podwieczorek-200 kcal, a kolacja – 250 kcal. Dziennie człowiek prowadzący tryb siedzący powinien spożywać ok. 1500 kcal.

Wiadomo jednak nie od dziś, że niejedzenie nie sprawi od razu, że schudniemy. Potrzebny jest także ruch. I tak zamiast podróżować środkami komunikacji miejskiej przejdźmy się kawałek pieszo. Zbliża się wiosna, więc to doskonały czas na wypady piesze do parku, na wędrówki po okolicy. Nie wsiadajmy do windy, tylko przejdźmy piętro lub dwa na własnych nogach. Nie męczmy jednak naszego organizmu jednorazowym wyciskiem, a potem tygodniami przerwy, gdyż jest to niekorzystne, ponieważ wzrasta wówczas poziom kcal, które musimy dostarczać układowi.

Na końcu znajduje się tabela produktów, które są wskazane i niekorzystne dla naszej grupy krwi oraz przepisy na proste dania, które z pewnością nie raz wykorzystam !

,, Schudnij w zgodzie ze swoją grupą krwi” polecam wszystkim zainteresowanym tym tematem, z pewnością się nie zawiedziecie.

Moja ocena : 8/10


Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu


6 komentarzy:

 1. Książki nie czytałam, ale czytuję bloga autorki Doroty Madejskiej, a także słucham jej webinarów. dla mnie fantastyczna osoba i jak tylko uda mi się tą książkę zdobyć, przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę koniecznie przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem, czy Ci to przydatne, bo figurę masz super ;)

   Usuń