Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

czwartek, 25 kwietnia 2013

,,Jedz pysznie i zdrowo w ciąży” Magdalena Makarowska

Wydawnictwo: Feeria
Data wydania: 2013
Format : Książka
Ilość stron: 184
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf, Merlin, Feeria


Pewnie każda z nas była lub też będzie w ciąży. Są też takie osoby, które nie chcą mieć dzieci. Nie oznacza to jednak, że ta pozycja jest tylko dla dziewczyn przy nadziei, absolutnie nie! Dzięki tej książce możemy poprawić nasz styl żywienia, dowiedzieć się wielu interesujących informacji i poznać przepisy na smaczne dania.

Trzeba pamiętać, aby jeść dla dwoje, a  nie za dwoje. To, ze jesteśmy w ciąży wcale nie oznacza, że musimy jeść jeszcze raz takie porcje, jak dotychczas! Kalorie w III trymestrze zwiększają się tylko maksymalnie o 500. Wszystko zależy też od tego, jaki tryb życia prowadzi przyszła matka.

W ciąży nie należy się odchudzać, gdyż może to szkodzić dziecku. Kobieta powinna przybrać 10-12 kg przy jednym dziecku, nawet do 20kg przy bliźniakach. Około 1/3 traci się od razu po porodzie. Pozostałe można zrzucić w ciągu 5-6 miesięcy.

Najważniejsze jest, aby nie jeść, aż tyle konserwantów. Im dłuższa data przydatności tym gorzej! Najlepiej samemu wykonywać niektóre dania lub kupować z ekologicznych źródeł – nie zawsze znaczy drożej. Wtedy przynajmniej wiemy, co jemy.

Dziecko bardzo często po urodzeniu będzie jadło tylko takie smaki, które czuło w łonie matki. Dlatego też warto mieć urozmaiconą dietę, aby nie wychowywać dziecka niejadka.

W książce znajduje się także bardzo dużo dań dla kobiet ciężarnych, jednak ja także z przyjemnością wykorzystam niektóre z nich. Już nie mogę doczekać się, aż pojawią się świeże owoce i warzywa. Wtedy w moim domu będzie prawdziwa uczta!

Wszystko napisane w sposób prosty, oparte na przeżyciach autorki. Jeśli chcecie dowiedzieć się także, co oznacza baby blues zajrzyjcie koniecznie do tej pozycji.

Bardzo ucieszyłam się, gdy otrzymałam możliwość zrecenzowania tej pozycji. Książek kulinarnych nigdy dość!

,,Jedz pysznie i zdrowo w ciąży” to wspaniała pozycja tak naprawdę dla każdego z nas, gdyż jeść znacznie i zdrowo można nie tylko w ciąży!

Moja ocena : 9/10


Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję :

6 komentarzy:

  1. To ta sama autorka, ktora kradla cale wpisy z blogow i wydala je w postaci ksiazki. Ja bym jej nie promowala. :( Byc moze ta afera sprzed kilku miesiecy Cie ominela, ale poszukaj w Google. Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  2. Aleksandra Anna14 maja 2013 13:47

    Tak - to ta sama pani, która plagiatowała. Takie książki nie powinny być promowane ani kupowane. Wystarczy wpisać nazwisko w google: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,12185073,Ksiazka_kucharska_pelna_plagiatow_ze_znanych_blogow_.html

    OdpowiedzUsuń