niedziela, 21 kwietnia 2013

Kiedy czytam?Nadeszła kolejna niedziela, więc czas na kolejny post z cyklu niedzielnego. Tym razem temat brzmi : Kiedy czytam?

Pytanie z gatunku tych trudniejszych. Wszystko bowiem zależy od sytuacji. Raz czytam rano, raz wieczorem, a bywają i dni, kiedy nie mam ochoty wcale.

Załóżmy jednak, że jest to dzień, w którym mam zajęcia na uczelni. Zazwyczaj chodzę na ,,rano",więc przed już nawet nie zabieram się za lekturę. Potem wracam, ogarniam jakiś obiad/podwieczorek, czytam, robię zadania na kolejny dzień, zależy od sytuacji.

Gdy mam cały dzień wolny, zazwyczaj wstaję rano, zabieram się za gotowanie, bo wtedy jest najlepsze światło i jeszcze mi się chce, a zaś sobie czytam z przerwami do wieczora ;) Jeżeli lektura mnie bardzo wciągnie, jest szansa, że zarwę noc, żeby dokończyć, bo istnieją wypadki, że nie mogłabym zasnąć, nie poznawszy zakończenia.

A Wy o jakich porach czytacie?

Post na ten temat ukazał się także u :

18 komentarzy:

 1. Pamiętam czasy przed dzieckiem - mogłam czytać całymi dniami :) Pozdrowienia Kruszynko, dawno mnie tu nie było!

  OdpowiedzUsuń
 2. różnie :) lubię czytać w podróży :) a jezeli w domu, to raczej wieczorami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O, to też. W pociągu mi się czyta rewelacyjnie ;)

   Usuń
 3. kiedyś czytałam o każdej porze, teraz przy córce raczej wieczorami :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja też, tak jak Ty uwielbiam czytać i staram się to robić kiedy tylko mogę. Teraz, gdy pogoda wiosenna czytam na podwórku, na słoneczku :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Podziwiam Cię )) Kiedyś też czytałam całymi dniami, teraz czytam gdy tylko moja uda mi się wstać o jakiejś nieludzkiej porze rano, a Rodzina jeszcze śpi.... albo o nieludzkiej porze nocą :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No ja, że tak powiem jestem wolnym strzelcem, więc mi to tam nie wadzi, kiedy ;)

   Usuń
 6. ja czytam wieczorami, trochę rzadziej po południu, a jeszcze rzadziej w nocy pod kołdrą ;) jeśli książka naprawdę mnie wciągnie, to czasami zabieram ją i do szkoły. a jeśli wiem, że tego dnia mam zastępstwo, to już obowiązkowo zabieram :) no i wyjątkami są weekendy - wtedy czytam kilka dobrych godzin w ciągu dnia; czasem nawet nie wyściubiam nosa za drzwi ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też, jak mnie fabuła pochłonie to świat nie istnieje ;)

   Usuń
 7. Różnie, ale częściej wieczorami :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja częsciej wieczorem, ale pamietam kilka kasiązek które były tak dlugie, że czytałam je nawet rano przy porannej toalecie:-p

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, jak z tą wojenną, co czytałaś cały czas ;)

   Usuń
 9. Kiedyś nie przychodziłam na obiad, żeby tylko dowiedzieć się co jest dalej w książce! Teraz czytuję raczej wieczorem. Coraz mniej czasu mam. ;(

  Zaparaszam do siebie : http://aleksandra-kropka.blogspot.com/
  ;))

  OdpowiedzUsuń