Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

czwartek, 11 kwietnia 2013

,,Prowincja pełna słońca” Katarzyna Enerlich

Wydawnictwo: MG
Data wydania: 2011
Format : Książka
Ilość stron: 304
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf, Merlin, MG

Zafascynowana ,,Prowincją pełną smaków” bez wahania sięgnęłam po ,,Prowincję pełną słońca” z tej samej serii. Musiałam cofnąć się w czasie, gdyż wcześniej wspomniana pozycja była ostatnią częścią cyklu.

Ludmiła wiodła szczęśliwe życie u boku męża i maleńkiej córeczki Zosi. Jej życie zmieniło się z dnia na dzień, gdy jej mąż postanowił od niej odejść. W dodatku nie podał jej powodu rozstania. Kobieta nie miała jednak czasu na to, aby się załamywać. Musiała zajmować się córką, a dodatku miała kredyt do spłacenia. Dzięki pomocy przyjaciółki miała szansę wyjechać do Włoch, aby zarobić pieniądze. Wiązało się to jednak z zostawieniem Zosi. Miała do podjęcia bardzo trudną decyzję, jak udało jej się z tego wybrnąć?

Z bohaterami książki byłam już zaznajomiona, więc tym chętniej sięgnęłam po tą pozycję. Przyzwyczaiłam się także do stylu autorki, więc tą pozycję przeczytałam już z ogromną przyjemnością. Strony przelatywały mi błyskawicznie, a ja coraz bardziej zagłębiałam się w losy głównych bohaterów.

Książka Katarzyny Enerlich jest, jak najbardziej, życiowa. Ukazane zostały rozterki, dramaty, wzloty i upadki głównej bohaterki. Można także zauważyć, jak znikają negatywne uczucia po odejściu jej partnera. W końcu jej tragedie są niczym w związku z tym, co musiała przejść Muzułmanka…

Autorka nie bała się mówić o złym traktowaniu Muzułmanów : aborcji, przetrzymywaniu ich wbrew jej woli, złym traktowaniu. Takie informacje zapewne są większości z nas znane, jednak nikt nie mówi o tym głośno. Dlaczego tak się dzieje?

Bardzo podobało mi się to, że pisarka nie bała się poruszać w swoich książkach trudnych tematów. Mimo wszystko główna bohaterka tej powieści niosła pomoc innym, choć sama nie miała najlżej.

Tutaj także pojawiły się fotografie i opis prowincji. Dzięki barwnym opisom mogliśmy się poczuć, jakbyśmy sami przebywali w opisywanym miejscu. Mieliśmy szansę przenieść się miejsce pełne przygód.

Przeczytałam już 2 części z ,,Prowincji”. Z chęcią, jeśli tylko będę miała taką możliwość, przeczytam jeszcze 2 pozostałe. Być może skuszę się także na inną pozycję tej autorki, zobaczymy.

,,Prowincja pełna słońca” to pozycja warta uwagi każdego z nas, z pewnością się nie zawiedziecie!

Moja ocena : 8/10

Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu4 komentarze: