sobota, 13 kwietnia 2013

PRZEDPREMIEROWO ,,Rozmówki. Angielski" Beata Pawlikowska

Wydawnictwo: G+J
Data wydania: 2013
Format : Książka
Ilość stron: 415

Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf, Merlin, G+JTwórczość Pani Beaty Pawlikowskiej nie jest mi obca. Z pewnością każdy z nas słyszał o tej podróżniczce. Pisarka specjalizuje się w wydawaniu rozmówek i książek dotyczących różnych języków. Na rynku ukazało się już kilkanaście takich egzemlarzy. Tym razem postanowiłam sięgnąć po rozmówki angielskie. Znajomość tego języka u mnie jest minimalna, więc tym chętniej zainteresowałam się tą pozycją.

Książka podzielona jest na działy, co ułatwia poruszanie się po niej. Z tyłu znajduje się także dokładny spis treści, najczęściej używane i widziane słowa, które warto zapamiętać.

Odnośnie słówek mogę powiedzieć , że są różnorodne, jest ich dużo i z pewnością przydadzą się nam w niejednej sytuacji życiowej. Co do wymowy nie mogę się na ten temat wypowiedzieć, czy jest dobrze napisane – nie znam się na tym za bardzo, dlatego książkę przyjmuję za pewnik.

Nauka języków obcych jest bardzo ważna, dlatego bardzo cieszę się, że są wydawane takie książki. Wskazane jest, aby pisały je osoby kompetentne tak, jak było w tym przypadku. Autorka wiele podróżuje, więc miała szansę zetknąć się z różnym słownictwem. Bardzo dobrze, że chce się swoją wiedzą podzielić z innymi czytelnikami.

Ja ze znajomością języka angielskiego mam problem już od wielu lat, dlatego tym chętniej skorzystam z nauki z tej książki. Być może dzięki niej lepiej opanuję słownictwo, zobaczymy. Pierwsze wrażenie jest bardzo pozytywne, jestem dobrej myśli!

Wskazane jest, aby uczyć się z książki działami. Wiadomo, że gdy zaczniemy każdy po trochu szybko nam się wszystko zacznie mylić i wiele nam to nie pomoże w nauce języka. Dlatego warto najpierw opanować jeden dział, a potem przechodzić do następnych. Być może jest to bardzo pracochłonne zadanie, jednak z pewnością niedługo będzie widać pierwsze efekty!

,,Rozmówki. Angielski ” to doskonała pozycja dla tych, którzy chcą ulepszyć swoją znajomość języka, a także poznać nowe słowa i wyrażenia.

Moja ocena : 8/10

Próbki na http://www.gjksiazki.pl/ksiazki,1,28,638,rozmowki-angielski.html

Premiera : 17.04.2013 r.

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję
6 komentarzy: