Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

poniedziałek, 15 kwietnia 2013

,,Skrzydła sfinksa” Andrea Camilleri

Wydawnictwo: Noir Sur Blanc
Data wydania: 2013
Format : Książka
Ilość stron: 278
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf, Merlin, Noir

Kryminały należą do jednego z moich ulubionych gatunków literackich, dlatego z wielką ochotą sięgnęłam po ,,Skrzydła sfinksa” Andrea Camilleri . Z twórczością autora zapoznałam się po raz pierwszy, więc za bardzo nie wiedziałam, czego miałabym spodziewać się po tej pozycji. Muszę przyznać, że ta powieść wyjątkowo mi się spodobała i z pewnością w przyszłości sięgnę także po inne pozycje tego autora.

Komisarz Montalbano miał  tym razem do rozwiązania nie lada sprawę. Zamordowana została dziewczyna, którą znaleziono na parkingu. Nie miała przy sobie żadnych rzeczy osobistych, była także naga. Udało się ustalić, że została zamordowana przynajmniej dobę wcześniej i przewieziona na miejsce zdarzenia. Jedynym znakiem rozpoznawczym był tatuaż z motylem, który miała na lewym ramieniu. Istniały różne hipotezy zamordowania, czy jednak któraś z nich była prawdziwa… Co ciekawe, jeszcze kilka dziewczyn miało taki sam tatuaż, czy miało to jakiś związek z morderstwem? Kto był zabójcą? Gdzie znajdowało się miejsce zabójstwa kobiety i dlaczego zginęła? Przekonajcie się sami!

Powieść przeczytałam z przyjemnością. Jest to jedna z pozycji tzw. lekkich kryminałów na leniwe wieczory. Akcja nie toczyła się zbyt szybko, co bardzo mi dopowiadała. Pomysł na fabułę także dość nietypowy. Autor także za szybko nie podał rozwiązania zagadki, mogliśmy się domyślać wraz z komisarzem, kto stoi za zamordowaniem nieznajomej dziewczyny.

Język prosty, pozycję przeczytałam dość szybko. Pojawiło się kilka literówek i niepoprawnych form, jednak nie zdarzało się to zbyt często. Kryminał uważam za jak najbardziej udany!

Sam tatuaż także był symboliczny, miało go tylko kilka bohaterek. Dlaczego tak się stało? Czy miało to jakiś związek profesją bohaterek, której się podjęły? Nic nie zdradzę !

,,Skrzydła sfinksa” to dobry kryminał, który z pewnością spodoba się miłośnikom tego gatunku. Po jego zakończeniu nie będziecie czuli się zawiedzieni!

Moja ocena : 8,5/10

Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu2 komentarze: