Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

środa, 22 maja 2013

,,Drogie życie” Alice Munro

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2013
Format : Książka
Ilość stron: 412
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf, Merlin, Wydawnictwo Literackie

Alice Munro to kanadyjska autorka z twórczością której mogłam się zapoznać podczas czytania jej debiutu pt. ,,Taniec szczęśliwych cieni”. Książka tak mnie zachwyciła, że z niecierpliwością czekałam na kolejny zbiór opowiadań autorki.  Miałam pewność, że się nie zawiodę, dlatego też, gdy powieść do mnie dotarła zabrałam się za jej czytanie.

Pierwsze opowiadanie ,,Dotrzeć do Japonii” opowiada o kobiecie, pisarce, która podczas nieobecności męża postanowiła udać się na przyjęcie do jednego ze znanych pisarzy.  Na miejscu nie nawiązała z nikim bliższego kontaktu, starała się rozmawiać ze wszystkimi. Gdy była zmęczona usiadła na podłodze, zdjęła buty. Wtedy właśnie podszedł do niej pewien mężczyzna, coś między nimi zaiskrzyło. Był dziennikarzem, odwiózł ją do domu. Długo o nim myślała, aż w końcu postanowiła zrobić szaloną rzecz…

,,Wyjechać z Maverley” to kolejna wspaniała opowieść, która bardzo mi się spodobała. Lea pracowała w kinie, jednak nie wolno jej było słuchać dialogów i oglądać filmów. Zabraniała im tego ich religia. Nie mogła także sama wracać do domu w weekendy, gdyż jej ojciec sobie tego nie życzył. Właściciel kina poprosił swojego przyjaciela policjanta, aby ją odprowadzał. Pewnego dnia jednak dziewczyna zniknęła, nikt nie wiedział, co się z nią stało…

,,Oko” to jedno z czterech osobistych opowiadań autorki. Po urodzeniu się jej brata zajmowała się nimi Sadie. Dziewczyna często chodziła na dyskoteki, zawsze jednak płaciła za siebie i wychodziła po zatańczeniu ostatniego kawałka. Szczęśliwie docierała do domu. Tym razem jednak miało być inaczej…

Książkę przeczytałam z ogromną przyjemnością. Składa się z 14 opowiadań – 4 z nich są własnymi doświadczeniami autorki. Alice Munro po raz pierwszy zamieściła osobiste doznania. Muszę przyznać, że bardzo mi się one podobały.

Cała książka napisana jest w sposób prosty, zmusza do przemyśleń, refleksji nad własnym życiem. Każde opowiadanie ma w sobie to ,,coś”, co sprawia, że nie możemy się od niego oderwać. Moim zdaniem najnowsza powieść pisarki jest doskonała lekturą na jeden wieczór. Przeczytałam ją błyskawicznie, nim się spostrzegłam czytałam ostatnie strony. W żądnym wypadku nie żałuję,  że postanowiłam zapoznać się z tą pozycją, gdyż miło spędziłam z nią czas.

Z twórczością autorki zapoznam się z pewnością jeszcze niejednokrotnie, gdyż wiem, że warto. Z pewnością swoimi opowiadaniami przyciągnie do swojej twórczości tysiące czytelników z całego świata!

,,Drogie życie” mogę z czystym sumieniem polecić każdego z nas, a zwłaszcza miłośnikom twórczości Alice Munro i krótkich opowiadań.

Moja ocena : 9,5/10


Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję

10 komentarzy:

 1. Szaleństwo. :) Podziwiam ludzi, którzy czytają duuużo książek.

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja Droga, coś jest nie tak z grafiką. Strasznie się rozciąga i jest zamazana (na głównej stronie).
  Dotąd nie miałam przyjemności czytać niczego, co wyszło spod pióra Munro. I mając na uwadze Twoją recenzję, chyba popełniłam błąd.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No, warto się zapoznać z twórczością tej autorki.
   Co do rozmazanych zdjęć nic nie mogę z ty zrobić.

   Usuń
 3. Bardzo lubię opowiadania, a twórczość Munro wydaje się interesująca, dlatego rozejrzę się za "Drogim życiem".

  OdpowiedzUsuń
 4. ciekawa recenzja

  zapraszam do mnie na konkurs
  http://mieedzykartkami.blogspot.com/2013/05/konkurs.html
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń