Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

czwartek, 16 maja 2013

PRZEDPREMIEROWO ,,W Paryżu dzieci nie grymaszą” Pamela Druckerman

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2013
Format : Książka
Ilość stron: 408
Półka: posiadam
Do kupienia: GandalfMerlinWydawnictwo Literackie

Pamela Druckerman to autorka powieści ,,Dlaczego zdradzamy”. Niedługo premierę będzie miała jej druga książka pt.,,W Paryżu dzieci nie grymaszą”. Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością tej pisarki, jednak już teraz mogę powiedzieć, że nie ostatnie, gdyż styl i język autorki przypadł mi na tyle do gustu, że miło spędziłam z tą pozycją kilka godzin.

Pamela, gdy tylko poznała Simowa zapałała do niego głębszym uczuciem. Postanowili przeprowadzić się z mężem do Francji. Warunki panujące tam znacznie różniły się od amerykańskich.  Dla Druckerman problemy zaczęły się już na etapie komunikowania. Gdy zaszła w ciążę jej brytyjskie koleżanki miały inne teorie na temat odżywiania, porodu, czy wychowywania niemowlaka, niż kobiety, które Pamela poznała we Francji. Przeczytała bardzo dużo poradników, jednak nie potrafiła zrozumieć, jak to jest możliwe, aby francuskie dzieci jadły tak spokojnie przy stole i nie rozrzucały wkoło jedzenia… Z czasem jednak Pamela Druckerman zaczęła obserwować i coraz więcej rozumieć !


,,W Paryżu dzieci nie grymaszą” to zabawna historia widziana oczami pisarki, tworząca coś w rodzaju świetnej powieści obyczajowej, z którą nawet kobiety nie posiadające dzieci będą się świetnie bawić.  Pamela Druckerman doczekała się łącznie trójki pociech i z każdym dniem lepiej poznaje zwyczaje panujące w Francji i klimatyzuje się tam.


Powieść została napisana lekko i z humorem. Mimo, że nie spodziewam się dziecka pragnęłam przeczytać tą książkę i nie żałuję, że mi się to udało. Z pewnością za kilka lat wrócę do niej i wciąż będzie mnie tak samo bawiła.


W rozdziałach znajdują się przypisy, których źródła znajdują się na końcu pozycji. Dodatkowo została tam zamieszczona bibliografia oraz spis treści.


,,W Paryżu dzieci nie grymaszą” to doskonała opowieść dla każdej kobiety, która pozwoli nam miło spędzić czas z czytaną pozycją. Polecam!


Moja ocena : 8/10

Premiera : 15.06.2013 r.


Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję


4 komentarze: